25 Eylül 2009 10:12

Kurosawa Klasiği

Mike Nichols, Akira Kurosawa imzalı suç klasiği High and Low'u yeniden çekiyor...

Evan Hunter'ın King's Ransom'ından uyarlanan High and Low, bir adamın kaçırılan oğlunu kurtarmak için harekete geçmesini anlatıyor. Fakat kısa bir süre sonra adam fark ediyor ki, kaçırılan kendi oğlu değil, şöförün oğludur.O noktada harekete geçmek için tereddüte düşüyor. Çünkü fidye için ayırdığı para onun büyük bir iş anlaşmasını kaybetmesine neden olacaktır.Mike Nichols, Akira Kurosawa klasiği için kamera arkasına geçiyor. Martin Scorsese filmin yapımcılığını, David Mamet ise senaristliğini üstleniyor. Bakalım kamera arkası dev isimlerden oluşan projenin oyuncu kadrosunda kimleri izleyeceğiz? 60'ların en sıkı suç filmleri arasında kabul ediliyor.
Yorumlar
  • Hollywood senaryo sıkıntısı çekiyor. El mecbur önceden çekilmiş filmleri gene çekecek. Yoksa yürütemez sektörü (yok yahu, o kadar da değil; ama son yıllarda remakelerde bir artış sözkonusu. Bu da senaryo sıkıntısının en açık kanıtı). Kurusawa çektiği, klasik olan bir filmi çekmek gerçekten de ilginç. Başarısız olsaydı o zaman hak verilebilinirdi. Ama karşımızdaki film bir klasik. Gereksiz, daha iyisi yapılacağını sanmıyorum.

  • Afiş Kurosawanın filmine ait.

  • Afişini beğendim ,remake ler moda oldu bakalım nasıl olucak.

  • Neden yeniden çekiliyo, Kurosawa becerememişmi. Zaten klasik olmuş bir filmi (aslının yerini tutamayacağını bile bile) yeniden çekmek abesle iştigal, lüzümsuz bir çabadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir