21 Temmuz 2006 10:38

Kurtarıcısını Bekleyen Superman

Kriptonlar ve Kritikler...

Küçük birer çocuk olsaydık, bugün bayramlarda giydiğimiz ve fazla sıradan bulduğumuz giysileri değil de, en sevdiğimiz giysileri giyer ve günün ilk seansında Superman Dönüyor'a giderdik. Üstelik çocuk olmak filmlerin ufak tefek hatalarını görmezden gelip filmin içinde kaybolmak değil midir? Daha uygun bir film var mı yeryüzünde?Peki Superman'in eleştirilecek yönleri yok mu, var! Müthiş görsel efektleri olduğu gibi... Amerika'da yaşayan, festival temsilcimiz ve yazarımız Oktay Ege Kozak da eleştirme hakkını kullanıyor:"Superman Dönüyor, pelerinli kahramanımızın gerçek ailesini bulma ümitleri ile ana gezegeni Kripton'a yaptığı beş senelik yolculuktan dönüşü ile başlıyor (En son 1980'li yıllarda bıraktığı dünyanın nasıl olup beş sene içinde 2006 yılına eriştiği de ayrı bir tartışma konusu). Bu uzun yolculuktan cevapsız dönen Superman, kendisinin yokluğuna alışmış bir dünya ile karşılaşır. Bu yetmezmiş gibi hayatının aşkı Lois Lane, başka biri ile evlenip çocuk sahibi olmuştur."Kozak'ın yazısının tamamını okumak için hemen tıklayın!
Yorumlar
  • superman bence şu an vizyonda olan Karayip Korsanlarından sonra gelen en iyi film! Teşekkürler superman dünyayı kurtardın!!!

  • bence dünyanın hatta gelmiş geçmiş en güzel film o mkurtarılmayı beklemez onun karizması her şeye yeter çünkü o superman

  • bana küçüken kimse diyemezdi süpermen gerçek değil...yada o bir film kahramanı diye...öyle inanmışımki onun gerçek olduğuna...---belki bu bizim bi kahrmana ihtiyaç duyduğumuzun içe dönük tepkisidir...hiç bi şey olmaz ona...uçarda kaçarda...---geçenlerde bi radyo programında şöle diodu:___ aslında süpermen kahraman değil onu büyüten Kent çifti kahraman diye...düşünsenize adam kızsa çocuğunu odana git falan diyemez...her an evi yakma tehlikesi söz konusu...baba küçççücük çocuktan korkarmı yaw...___baba kafam bozuldu bizim raktörü bi attım kusura bakmayın samanlığı filan yıktı yaneee... böle dedi dj çok güldüm...:))

  • iide lois evlenmioki=)yannışınız war

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir