27 Ocak 2011 01:00

Kurtlar Vadisi Almanya'da da vizyona girecek

Kurtlar Vadisi Filistin dün gece Nişantaşı City's'de görücüye çıktı. 60'ın üzerinde basın kuruluşu gece 23.00'te yapılan basın toplantısını takip etti.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAFilmin özel gösterimine gelenler arasında medyadan dikkat çeken isimlerin başında Yiğit Bulut, Akif Beki, Erdoğan Aktaş, Can Ataklı geldi.
Filmde dikkat çeken sahnelerin başında ise zikir sahnesi vardı. Zikir sahneleri akıllara yıllar önce yayınlanan "Kurtlar dergahı" haberini ve fotoğrafları anımsattı.


KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN FİLMİNİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Filmin gösteriminden sonra yapılan basın toplantısında ise 60'ın üzerinde medya kuruluşu takip etti. Yabancı basının ilgisi yoğundu, El Cezire, BBC, AFP gibi kurumlar da toplantıyı takip etti. İlk sorulardan biri ise Kurtlar Vadisi Filistin'in Almanya'da yasaklanması oldu. Filmin senaristi Bahadır Özdener, yasağın kalkacağını ve filmin Almanya'da bugün (perşembe) vizyona gireceğini söyledi. AFP muhabirinin sorusu ise ilginçti; "Filistin'le gerçekten ilgileniyor musunuz yoksa para kazanmak için mi bu konuyu tercih ettiniz?"

Kurtlar Vadisi Filistin'in içeriğine gelince; evet, film Almanya'yı rahatsız edecek; çünkü Naziler'in Yahudi soykırımı vurgulanıyor.

Ve evet, film İsrail'in de ilgisine de çok yakından mazhar olacak. Filmin yapımcısı Pana Film, "Derdimiz Yahudilerle değil İsrail'in politikalarıyla ilgili" dese de cuma günü vizyona girmesiyle birlikte Kurtlar Vadisi Filistin politikaya damgasını vuracak ve 2011'in en çok gişe yapan yapımlarının başında gelecek. Hiç yara almadan bir serüvenin daha başarıyla sonuna gelen Polat Alemdar uzun bir süre daha Türkiyeli gençlerin kahramanı olacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir