24 Ocak 2011 01:00

Kurtlar Vadisi Almanya'yı karıştırdı

Almanya’da “Kurlar Vadisi: Filistin” filminin “Uluslararası Yahudi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü” olan 27 Ocak’ta vizyona girecek olmasına basın ve siyasilerden tepki yağdı.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


Hıristiyan Demokratların parlamento Dışişleri Sözcüsü Philipp Missfelder kurbanlara duyarsızlık ve saygısızlık yapıldığını söyledi. Sosyal Demokratların milletvekili Kerstin Griese, “Bu film problemli çünkü şiddeti, İsrail karşıtlığını ve anti-semitik duyguları körüklüyor” dedi. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Yeşiller’den Jerzy Montag ise “Filmin 27 Ocak’ta vizyona girmesi tarihdışı ve sorumsuzluk” dedi. Montag filmin yasaklanma ihtimali olup olmadığı sorulduğunda da “Yasalara karşı gelmedikçe Almanya’da mide bulandırıcı şeyler de gösterilebiliyor” dedi.

KURTLAR VADİSİ FİLİSTİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


'Tarihin hassaslığından haberleri yok'
Die Welt gazetesinde yer alan haberde, filmde Mavi Marmara’nın öcünün alındığı ve İsraillilerin düşman olarak gösterildiği belirtilerek, “Bir çeşit Türk James Bond olan baş karakter İsrailli yetkilileri dize getiriyor. Düşmanı ise Filistinli çocukları öldürmekten çekinmeyen zalim bir İsrailli subay” denildi. Filmin dağıtıcısı Köln merkezli Pera Film ile görüşen Die Welt, yöneticilerin tarihin hassaslığından haberleri olmadıklarını söylediklerini aktardı. Pera filmin sözcüsü gazteye filmin aslında Kasım ayında vizyona gireceğini ancak prodüksiyon nedenleri yüzünden aksadığını ve sonraki uygun tarihin 27 Ocak olduğunu söyledi.

AUSCHWITZ’TEN KURTULUŞ GÜNÜ
27 Ocak, binlerce Yahudi’nin katledildiği Auschwitz toplama kampının kurtarılma günü. 27 Ocak 1945 günü kamp, Sovyet birlikleri tarafından kurtarılmıştı ve bu tarih 1996 yılından itibaren milyonlarca Nazi kurbanını anma günü olarak kabul ediliyor.

Kurtlar Vadisi Filistin (2. Fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  • Uluslararası sularda sivil bir gemiye askeri müdahalede bulunmak ve yarım metreden 19 yaşındaki bir gence 8 kurşun sıkmak ne zamandır hak oldu? İddia; bizim topraklarımıza (işgal altındaki) bizden izinsin girecekti! Ne malum karasularını ihlal etmeden, uluslarası hassasiyet uyandırmak adına deniz sınırına demir atmayacağı! Yahudiler 21 yy. nazileri işte o kadar!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir