3 Eylül 2010 00:00

Kurtlar Vadisi Amerikan basınında

New York Times gazetesi, “Gazze filosu”na kanlı saldırıyı konu alan, “Kurtlar Vadisi: Filistin” filmine dikkat çektiği geniş haberinde çekimler için “stüdyo"ya dönüştürülen Kiremithane’deki renkli manzaraları da okuyucularına aktardı.

“Gazze filosu”na kanlı saldırıyı konu alan, “Kurtlar Vadisi: Filistin” filmi New York Times gazetesinde geniş bir habere konu oldu.

New York Times gazetesi, “Kurtlar Vadisi: Filistin” filmi için, “stüdyo”ya dönüştürülen, Adana’nın Kiremithane İlçesi’nde yapılan çekimlerine ilişkin okuyucularına ayrıntılı bilgi aktardığı haberde filmin bir Türk filosunun İsrail’in Gazze ablukasını kırmaya yönelik “başarısız girişimi”ni konu aldığını, İsrailli komandolarınca düzenlenen baskında da “dokuz Türk aktivisti ve Amerikalı bir gencin öldürüldüğü”nü belirtti.

Filmden fotoğraflar için tıklayınız..


Olayın uluslararası tepki yarattığını, İsrail’in “yakın bir müttefiki” olan Türkiye ile ilişkileri gerdiğini de kaydeden gazete, diğer bir sonucu olarak da Gazze ablukasının hafifletildiğini de anımsattı.

Daha önce “Kurtlar Vadisi: Irak”ın da çekildiği anımsatılan gazete filmin Türkiye’de rekor kırarak 4 milyon kişi tarafından seyredildiğini ancak ABD veya Avrupa’da izleyici yönünden kayda değer bir yankısının olmadığı belirtildi.

“POLAT’A ‘İNTİKAM AL’ EMRİ”
NYT, prodüksiyon şirketinin, “Kurtlar Vadisi: Filistin” filminin çok büyük ilgi uyandırmasını beklediğini belirttiği haberinde filmin kahramanı Polat Alemdar’ın, Mavi Marmara gemisinin ele geçirilmesi emrini veren İsrailli komutanını bulmakla görevlendirildiğine, kendisine “Gemideki dokuz Türk ölümünün ve tüm Filistinlilerin acılarının intikamı al” talimatının verildiğine dikkat çekti.

Yorumlar
  • Öle havanda su döğmekle olmuyor ..İsraile yapabilionmu bişey yok kos koca hayal ürününden başka bişey değil.adamlar çatır çatır öldürdülermi...öldürdüler..biz ne haptık sadece hukuksal girişim alacağı cezaada belli ...yapacakları pardon özür okadar gidenlerin ailesine ne diyecek bu kişiler işte biz de bunu yaptık..sadece iyi düşünelim adamlar içerimize kadar girdiler herşeyde onlar var telekomnikasyonda bilişimde yazılımda askeri ve istihbarat da dahi herşey onlarda biliyor ve büyük bir ihtimalle .köpek mamasında bile varlar..daha ne diyeyim ben..boş işler bunlar

  • üfürükten teyyare, dünyaya dalga geçmeleri için yeni bir fırsat, yapamadıklarımızı senaryo ile gerçekleştirmek, daha önce de çuvalda olduğu gibi ancak böyle intikam almak çok sıradan, basit ve gülünç bir girişim içine biraz da van münüt diye fonda müzik katın bari

  • dogru olan gerçekleri bizlere yansıtanlara tşk uyuyanları uyandıralım artık yeter

  • Gazetenin ilgili haberine bu linkten ulaşabilirsiniz. http://www.nytimes.com/2010/09/03/world/europe/03turkey.html?ref=world

  • israel i film icabı değil gerçekten vurmalıyız.bu katil köpeklerin anladığı tek dil var o da güç göstermektir.bizim korkumuzdan şu anda ABDnin altına yattı.ne istese yapıyor.yoksa filistinle bir masaya otururmuydu. o türk korkusu yokmu yahudileri en çok yıldıran o korkudur

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir