11 Ocak 2011 01:00

Kurtlar Vadisi Filistin'in afişleri belli oldu

Kurtlar Vadisi Filistin'in yaratıcıları konuştu: "Amacımız zihinleri bulandırmak"

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Kurtlar Vadisi Filistin filminin senaristleri Bahadır Özdener, Cüneyt Aysan ve yönetmen Zübeyr Şaşmaz Yiğit Bulut yönetimindeki Sansürsüz programına konuk oldu. Prof. Dr. Hasan Köni de İsrail-Filistin meselesini akademisyen gözüyle değerlendirdi.

Kurtlar Vadisi Irak filmini çektikten sonra sonraki projenin Filistin olmasını kararlaştırdıklarını kaydeden senaristlerden Bahadır Özdener, "O günden bugüne Filistin sorunu gündemimizdeydi.Biz bambaşka bir hikayenin peşindeydik. O filmin senaryosunu 31 Mayıs sabahı bitirdik. O sabah da Mavi Marmara baskını oldu. Filmin girişine Mavi Maramaryı koyup onun üstüne Filistin'e gidilmesine karar verdik. Gerçeklerle yüzleşmek zorundayız" şeklinde konuştu.

Filmin İskenderun, Adana ve Mersin'de çekildiğini kaydeden yönetmen Zübeyr Şaşmaz, "Filmde insanların bilincini ortaya çıkarmayı" amaçladıklarını söyledi.

KURTLAR VADİSİ MARKA
Cüneyt Aysan ise şöyle konuştu: "Kurtlar Vadisi bölgede bir marka... Bizim insanımız bu problemleri nasıl görüyor bunu anlatmak istiyoruz. Sorunlar tek bir merkezle aktarılıyor. Bilinçlerimiz ayartılıyor. Başka bir yönünün de olduğunu göstermek istiyoruz. Zihinleri bulandırmak, ama olumlu anlamda bulandırmak istiyoruz. Bölgeye hep sırtımızı dönmüştük, bu dizileri ve filmi vesile olarak görüyüyoruz."

"FÜZELER" KABUL EDİLMESEYDİ
"İsrail müthiş bir PR devleti, Hollywood'un müthiş bir bölümünü elinde tutuyorlar. İsrail bu filme karşı da bir reaksiyon verecektir" diyen Prof. Köni de şunları söyledi:

"Füze sistemleri olayı çıktı Türkiye çok da iyi geçindiği İran ve Suriye'ye karşı erken uyarı sistemlerini kabul etti. Kelimeler var ama hareketlenme yok. Türkiye bunu kabul etmeseydi, bu tür yapımlar o zaman çıksaydı çok kötü olurdu. İsrailliler gibi PR etkisi yüksek bir ülkeyi çok da korkutacak bir durum değil."

Kurtlar Vadisi Filistin'in afişleri..


FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Kurtlar Vadisi Filistin (2. Fragman) | video.mynet.com

Yorumlar
  • Sinemada tekrar tekrar fragmanlarını izledim gerçekten muhteşem bir yapıt olmuş inşallah fragmanı kadar güzeldir izleyince göreceğiz

  • süper bir şeyn olacak

  • polat alemdar,abdülley çoban,memati baş.... türklerin yetiştirdiği özel bi ekip!!!

  • türk devletininde kim oldunu bütün dünya görsün yogun bakım ünitesinden çıktı bu bile korkutuyor

  • sabırsızlıkla bekliyorum süper oldugundan eminim bakalım hep birlikte görecez ama en merak ettigim yerde israile neden geldiniz israile degil filistine geldim denen nokta:))))))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir