31 Mayıs 2005 20:32

Kurtların Sith'e Yaptığına Bak

Bu sefer rekor Türkiye'den

19 Mayıs haftasında vizyona giren Yıldız Savaşları: Bölüm III Sith'in İntikamı'nın bir hafta ardından sinema salonlarını dolduran Kurtlar İmparatorluğu bir rekor kırdı. Kurtlar, vizyona girdiği 27-29 Mayıs hafta sonunda, 68.987 izleyici ile Yıldız Savaşları'nı geride bıraktı.45.766 seyirci ile tüm dünyada sadece Türkiye'de birinciliği elden bırakan Sith'in kaderi aslında önceden biraz belli gibiydi. Ne de olsa Kurtlar İmparatorluğu'nda izini süreceğimiz tanıdık pek çok öğe vardı.Jean Reno'nun başrolünde oynadığı filmin en büyük avantajı, Türk okuyucuların en sevdiği yazarlardan olan Jean-Christophe Grange'in kaleminden çıkması ve zaten hemen herkesin konuya aşina olmasıydı.Fransa'dan Türkiye'ye uzanan cinayetler zinciri, olayların sorumlusu gözüken siyasi bir hareketle bağdaştırılınca hikaye zaten ülkemizde oldukça tutmuştu. Üstüne yapımcılar filmin bir kısmını Kapadokya ve İstanbul'da çekince de…Kısacası, Sith'in başına gelenler, Türkiye açısından, kaçınılmaz bir son gibi duruyor.
Yorumlar
  • Ben filmi izlemeden önce kitabın sinemaya birebir aktarıldığını ummuştum.Ancak ilk filmde olduğu gibi bu filmdede ticari amaç güdülerek biraz değişiklikler yapılmış.Yinede fena değildi kitabı okumayanlar için hoş bi macera bence...!

  • Bence merak yüzünden gidilmiştir,yoksa film öyle ahım şahım bişey değil...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir