29 Aralık 2003 19:39

Lenin Ocak'ta

Bol ödüllü Alman filmi Elveda Lenin sürpriz yaptı. 9 Ocak'ta sinemalarda!

Elveda Lenin, 2003'de öne çıkan Avrupa filmlerinden biri oldu. Wolfgang Becker'in yönetmenliğini üstlendiği film, Berlin Film Festivali ve Avrupa Film Ödülleri'nden sonra, Altın Küre'de de yabancı filmler kategorisinde aday oldu.Yapım, Avrupa Film Ödülleri esnasında gündemimize gelmiş ve Almanya'da izlenme rekoru kırdıktan sonra gösterildiği her yerde beğenilen filmi, ülkemizde de izlemek istediğimizi belirtmiştik. Yapım, sürpriz yaptı ve 9 Ocak tarihinde vizyona giriyor!1989 yılında Doğu Almanya'da geçen film, Berlin Duvarı yıkılmadan önce komaya giren bir kadınla oğlunun öyküsünü anlatıyor. Duvar yıkıldıktan bir süre sonra kadın uykusundan uyanır. Ve oğlu, kadının uykuda olduğu dönemde değişen dünyayı, kalbinden endişe ettiği annesinden saklamaya karar verir.İlginç öyküsü ile dikkat çeken yapımın sürprizlerinden birisi de, müziklerine imza atan Yann Tiersen.
Yorumlar
  • zepra bu filmlerin gec gelme sorununu ben cok yaşıyorum.Mesela dünyanın uzak ucu ve dogville hala buraya gelmedi.Sorun sinema işletmecilerimi? dağıtım şirketlerimi? bilmiyorum.Lenin'i bende bekliyorum ne kadar erken gösterime girerse o kadar iyi olur.

  • Aramadık sormadık yer bırakmamıştım. korsancılar kıcık olmuşlardı artık.. herifler ellerinden gelse filmi kendileri çekeceklerdi :)gelmesi gerçekten çok iyi oldu.. bu iş için emek veren ve böyle bir şeyi başaran bütün arkadaşların yanaklarından öpüyorum :)

  • Ha şöyle..Bu olanağı sağlayanları her iki yanağından da öpüyorum...Yalnız lütfen Ankara'ya da gelsin. Güzel filmler 'başkent'e ya hiç gelmiyor ya da çok geç geliyor.

  • çok iyi olmuş...sabırsızlıkla beklediğim bir filmdi...harika...mükemmel...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir