8 Aralık 2003 11:18

Lenin'in Başarısı

Good Bye, Lenin! Avrupa Film Ödülleri'ne damgasını vurdu.

Almanya'da izlenme rekorları kırdıktan sonra gösterildiği diğer ülkelerde de son derece beğenilen Alman filmi Good Bye, Lenin!, 16. Avrupa Film Ödülleri'nde belli başlı bütün ödülleri silip süpürdü.En İyi Avrupa Filmi, En İyi Erkek Oyuncu (Daniel Bruhl), En İyi Senaryo (Bernd Lichtenberg) ödüllerinin yanı sıra, halk ödüllerinde de kendisini gösterdi. Bu dalda En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İYi Kadın Oyuncu (Katrin Sass) ödülleri Lenin'e verildi.Yönetmen Wolfgang Becker'in filmi 89 yılında Doğu Almanya'da geçiyor. Almanya Berlin Duvarı'yla birlikte büyük bir değişim içine girmeden önce sosyalist bir kadın üzüntüden komaya giriyor. Sekiz ay sonra uyanıyor uyanmasına ama kalbi de en küçük bir şoka bile dayanamayacak kadar güçsüz. Oğlu ülkenin sekiz ayda geçirdiği büyük değişimi, kapitalizmin yükselişini annesinden saklamaya karar veriyor...Müzikleri Yann Tiersen tarafından yapılan film, son dönemin dikkat çekici yapımlarından biri. Dileriz buralarda da kendisini gösterme imkanı bulur.
Yorumlar
  • Çok büyük bir değişiklik olmazsa Good By, Lenin'i yabancı film dalında oscar adayı olarak görebiliriz.Filmi bende merakla bekliyorum ama sanırım subatta gelicek...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir