18 Şubat 2016 00:54

Leo'ya Oscar'ını siz kazandırın

Leonardo DiCaprio'nun Oscar yolculuğu bilgisayar oyunu oldu...

Oyunculuk kategorisinden bu sene beşinci kez Oscar'a aday olan Leonardo DiCaprio'nun akıbeti, 28 Şubat gecesi düzenlenecek olan Oscar ödül töreninin en fazla konuşulan meselelerinden birine dönüşmüş durumda. Öyle ki bu senenin Oscar'ları için yapılan ırkçılık tartışmaları bile zaman zaman şiddetini azaltırken DiCaprio'nun bugüne dek alamadığı Oscar'ların tartışması aylardır sürüyor.Mesele artık oldukça komik bir hal aldığı için; kitlelerin özellikle sosyal medyada neredeyse her gün yeni bir ileti malzemesi ortaya atarak uğraştığı "Leo'nun Oscar'ı" tartışmasına son noktayı koyacak bir bilgisayar oyunu geliştirildi.The Line isimli bir firmanının geliştirdiği Leo's Oscar Rampage ismini taşıyan online oyunda, DiCaprio'yu kırmızı halı töreni boyunca yönetebiliyor ve tüm bölümlerin sonunda nihayet ona Oscar kazandırabiliyorsunuz.Toplamda 10 bölüm süren oyun boyunca; bazı bölümlerde DiCaprio'yu En İyi Erkek Oyuncu kategorisinin diğer adayları olan Michael Fassbender, Eddie Redmayne, Bryan Cranston ve Matt Damon ile yarıştırmak zorunda kalıyorsunuz.Kırmızı halı boyunca karşınıza çıkan Altın Küre ve BAFTA ödüllerini puan olarak topladığınızda DiCaprio'nun hızını artırabiliyor ve onun daha hızlı koşmasını sağlayabiliyorsunuz.Oyunun bazı bölümlerinde Lady Gaga, kalabalık bir paparazzi ordusuyla önünüzü kesebiliyor ve sizin de DiCaprio'yu bu durumdan kurtarmanız gerekiyor.Oyunun bölüm aralarında karşınıza çıkan küçük görevlerden biri bu seneki Oscar ödül töreninin ırkçılık tartışmalarını da unutmamanızı sağlıyor. Kalabalık bir aday grubu arasından en kısa sürede siyahi adayı bulmanız gereken görev sayesinde DiCaprio'ya ekstra puan kazandırabiliyorsunuz.Leo's Oscar Rampage isimli oyunun içinde DiCaprio'nun önceki filmlerine yapılan göndermelere de rastlamak mümkün. Yine başka bir bölüm arası görevinde The Wolf of Wall Street filmine yapılan bir gönderme sayesinde; sürüklenerek ilerleyen Leo'yu Lamborghini marka bir otomobile en kısa sürede bindirmeye çalışıyorsunuz.

Leonardo DiCaprio, bu sene Diriliş (The Revenant) filmindeki rolüyle hem Altın Küre ödülünü hem de BAFTA ödülünü kazanmayı başarmıştı. Bakalım oyuncu 28 Şubat gecesi, bilgisayar oyunlarına malzeme olan Oscar yolculuğunda zafere ulaşabilecek mi?

Bekleyip göreceğiz...

BURAK KAPLAN

DİCAPRİO HAKKINDA 23 ENTERESAN BİLGİYorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir