15 Ekim 2012 00:00

Levent Kırca: ''Antalya'da skandal yaşandı''

Jüri başkanı olmasından bu yana Hülya Avşar'ı sert bir dille eleştiren Kırca, sonuçları ''skandal'' olarak değerlendirdi.

Altın Portakal Film Festivali öncesinde Hülya Avşar'ın başkanlığını reddederek jüri üyeliği görevinden ayrılan Levent Kırca, festivalin ardından da eleştirilerine devam etti:

“Hülya ensest ilişkiyi anlatıyor dediği film için kendi başına psikologlardan raporlar falan almış. Psikologlar da filmin lehine karar vermiş. Bu çok büyük bir skandal. Kızlık raporu alır gibi rapor aldı, böyle saçma ve ayıp bir şey olabilir mi? Bana başta 'Levent Kırca biz işimize bakalım, aman sen de' diyen diğer jüri üyeleri de kalkıp bu kez birlikte Hülya Avşar’a karşı kendilerine leke düşmesin diye bir bildiri yayınladılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları, sanatçıları küstürdükleri bir festival oldu. Çağatay Tosun’u kırdılar ama bence onun filmi ödül almış gibi oldu. Tam tersi çok reklamı oldu. Ben de merak ediyorum, koşa koşa gidip izleyeceğim. Bir de Türk sinemasına destek vermek için yapılan bir Türk festivalinde 5 ödülün yabancılara verilmesi de bir sanatçı olarak beni mutlu etmedi. Dilerim seneye daha adaletli bir festival yaşanır.”

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir