4 Nisan 2016 11:03

Lilly Wachowski ilk kez kamera karşısında

Lilly Wachowski, Los Angeles'da düzenlenen GLAAD Media Ödül Töreni'ne katıldı.

Matrix'in yönetmen kardeşlerinden Andy Wachowski cinsiyet değiştirdikten sonra ilk kez objektiflerin karşısına geçti.

Küçük olan kardeş Larry Wachowski, 2012'de cinsiyet değiştirmiş ve Lana ismini almıştı. Larry'den 4 yıl sonra 48 yaşındaki Andy Wachowski de geçtiğimiz günlerde transeksüel olduğunu duyurdu ve cinsiyet değiştirip Lilly adını aldıktan sonra ilk kez kamera karşısına geçti.Los Angeles'da düzenlenen GLAAD Media Ödül Töreni'ne katılan Lilly Wachowski, senaristliğini üstlendiği Sense8 dizisinin ödül alması üzerine sahneye çıkarak kısa bir konuşma yaptı.Lilly Wachowski geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada transeksüel olmanın kolay olmadığını, ailesinin desteğini her zaman hissettiğini ve kendisinin şanslı olduğunu belirtmişti.

Lilly Wachowski, bir gazetecinin ısrarları sonucu cinsiyet değiştirdiğine dair açıklamayı tahmin ettiğinden çok daha önce yapmak zorunda kaldığını ifade etmiş ve şunları söylemişti: "Bir noktada bu açıklamayı yapmak zorunda kalacağımı biliyordum. Çünkü transeksüel bir kişi olarak, gizlenmek zor. Yalnızca kafamı toparlayıp kendimi rahat hissetmek için biraz zaman istemiştim."Lana Wachowski, 2012 yılında transeksüel olduğunu açıklamış ve cinsiyet değiştirdiğini duyurmuştu.Wachowski kardeşler, 1999 yılında bilim-kurgu ve aksiyon türündeki Matrix filmiyle sinema tarihine geçen bir yapıma imza attılar. Wachowski'lerin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği film 2000 yılında En İyi Senaryo dahil toplam 4 Oscar kazanmıştı.

Kardeşler daha sonra 2005 yılında yine klasikler arasına girmiş bir yapım V for Vendetta filminin senaryosunu yazdılar. Yine senaristliğini üstlendikleri 2012 yapımı bilim-kurgu türündeki Bulut Atlası (Cloud Atlas) filminin ardından ise Jupiter Yükseliyor (Jupiter Ascending) ile beyaz perdede yer aldılar.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir