2 Mayıs 2016 10:12

Lisede film skandalı

ABD’deki bir lisede öğrencilere izletilen film, tartışma yarattı.

Lisede pek de hoş şeyler yaşamamış olabilirsiniz. Ancak Tennesee’deki bir lisenin öğrencileri kadar rahatsız edici bir olayla karşılaşmamışsınızdır. Üstelik bu rahatsız edici olay, kendilerine bir öğretmenlerinin film izletmesiydi.

İlki 2009 ve ikincisi 2011’de yayınlanan The Human Centipede film serisi, yayınlandığı günden bu yana tartışmalara neden oluyordu. Tartışmaları filmin konusu ve rahatsız ediciliği oluşturuyordu. Bir bilimadamının insanlar üzerinde yaptığı akıl almaz deneyi anlatan film, oldukça tepki çekmişti. The Human Centipede serisinin ikinci filmi sınıflandırılmamış, hatta vizyona girmesi bile engellenmişti. Bu serinin ikinci filminin, Tennesee’deki bir lisede öğrencilere bir öğretmen tarafından izletildiği ortaya çıktı.

Öğretmenin neden böyle bir gösterim gerçekleştirildiği bilinmese de, filmin yönetmeni Tom Six, bunu destekliyor ve serinin okullarda izletilmesinin zorunlu hale getirilmesi gerektiğini söylüyor. İdare memuru Verna Ruffin ise bu gösterimi sakıncalı ve kabul edilemez buluyor.Okul yönetimi ise, yaptığı basın açıklamasıyla olayın kabul edilemez olduğunu vurgulayarak gerekli soruşturmanın başlatıldığını dile getirmiş. Öğretmen doğrudan açığa alınmış.
Öğretmen için birçok şey kötü gitmekle birlikte filmin yönetmeni Tom Six, filmin imzalı bir kopyasını öğretmene hediye ettiğini Twitter sayfasından açıklamış.Yorumlar
  • İnsan kırkayak serısının ucunu de ızledım bence sıddet sahnelerı degıl ama fılmın konusu bıraz rahatsız edıcı.bu yuzden de yasaklı fılmler lstesınde zaten.sıddet sahnelerı testereden daha az ama dedım ya konusu ınsanı cok rahatsız edıyor.dunyada ne manyak ınsanlar var bırı bunu yapmaya kalkar kesın.bu yuzden, konusu ıtıbarıyle kesınlıkle yasaklanmalı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir