14 Temmuz 2010 00:00

'Live Aid' konserleri film oluyor

İrlandalı rock şarkıcısı Bob Geldof’un, Etiyopya’daki açlığa dikkat çekmek ve yardım için başlattığı "Live Aid" konserlerinin hikayesi film oluyor.

İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin haberine göre, 90 dakikalık filmin çekimlerine İrlanda’nın başkenti Dublin’de başlandı.

Geldof ve müzik menajeri Harvey Goldsmith’in fikri olan konserlerin arkasındaki hikayenin anlatılacağı filmin adı "Harvey, Bob’la tanışınca" olacak.

Filmin, konserlerin 25. yıldönümü anısına ve sonbahar aylarında BBC 2 ve İrlanda’nın RTE kanallarından yayımlanması bekleniyor.

1984 yılında Bob Geldof, Etiyopya’daki açlığa dikkati çekmek üzere, "Do they know it’s Christmas?" adlı şarkıyı yazmış, şarkı, Geldof’un düzenlediği yardım kampanyası çerçevesinde "Band Aid" adı verilen İngiliz ve İrlandalı şarkıcıların oluşturduğu topluluk tarafından seslendirilmişti. Albüm, satışa sunulduğu 29 Kasım 1984’de bir günde 95 bin satmıştı. İrlandalı rock şarkıcısı, 1985 yılında da yardım toplamak için "Live Aid" konserlerini düzenlemeye başladı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir