8 Ekim 2003 17:38

Londra Türk Filmleri Festivali

11. Londra Türk Filmleri Festivali başlıyor. Beyazperde.com yakın takipte!

11. Londra Türk Filmleri Festivali, bu sene 10-16 Ekim tarihleri arasında Rio Sinemaları'nda gerçekleştiriliyor. Etkinlik bir kez daha son dönem Türk sinemasından uzun ve kısa metraj örnekleri izleyiciyle buluşturmayı hedefliyor. Ayrıca festivale Derviş Zaim, Yusuf Kurçenli, Ercüment Akman gibi isimler konuk olarak katılıyor. İzleyiciler yedi gün boyunca, sinemamızdan Çamur gibi uluslararası ödüllü yapımlar ile, Biraz Nisan, New Guy gibi yurt dışında yaşayan Türk yönetmenlerin çalışmalarını izleme fırsatı bulacaklar.Festivalde son dönem ilgi çekici uzun metraj sinema filmleriyle birlikte, bir belgesel yapım bulunuyor. Theo'nun Bakışı isimli bu belgesel sinema yazarı Necati Sönmez'in imzasını taşıyor ve yönetmen Theo Angelopoulos'un portresini ortaya koyuyor. Ayrıca British Independent bölümünde, Kenan Hüdaverdi'nin çektiği No Winners (Kazanan Yok) isimli yapım bulunuyor.Londra Türk Filmleri Festivali'ni geçen yıl olduğu gibi, önümüzdeki günlerde de Beyazperde.com adına, sitemizin yazarı Atıl Altaş takip edecek ve gelişmeleri bir dosya ile sizlere sunacak.Festivalin sitesine girmek için tıklayın!
Yorumlar
  • Türk filmlerinin böyle festivallere katılması cok onur verici, uzakda 15 ekim tarihinde newyork film festivalinde keşke cok film olsada hangisini göndereceğimizi şaşırsak ama nerde...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir