13 Mayıs 2003 23:41

Lucas'a Çifte Onur!

George Lucas, yakın zamanda, biri sinema sanatına katkısından dolayı Amerikan Ulusal Eleştirmenler Birliği'nden, biri de Yıldız Savaşları adına Amerikan Yapımcılar Birliği'nden olmak üzere, iki tane onur ödülü alacak.Öyle gözüküyor ki, 2003 yılı George Lucas'ın yılı olacak. 58 yaşındaki sanatçı henüz sinemayı bırakıp kendi köşesine çekilmeyip merakla beklenen projeler üretmesine rağmen, sinema sanatına katkılarından dolayı ödüle boğuluyor. Eleştirmenler Birliği tarafından, sinemasal başarıları adına ödüllendirilen ve bu aralar, Star Wars: Episode III'le meşgul olan yönetmen, ödülünü New York'da 14 Ocak tarihinde alıyor.Uzun yıllar boyunca, klasik olmuş Yıldız Savaşları, American Graffiti gibi filmlerine rağmen geri plana düşen ve özellikle de, sık sık karşılaştırıldığı Steven Spielberg'in gölgesinde bırakılan dahi sinemacı, Yıldız Savaşları serisinin yeni filmleri olan Bölüm I ve II'nin ardından adeta yeniden keşfedildi. Yeni yapımlar nedeniyle aldığı en büyük ödül ise şüphesiz, eski hayranlarına katılan yeni Star Wars fan'larının kendileridir...
Yorumlar
  • Benim hayatımı değiştiren, benim bilgisayar bilgimi, ingilizcemi ve en önemlisi HAYAL gücümü geliştiren starwars filmlerinin yaratıcısı olan George lucasa mauseller'in de dediği gibi tek birşey söylemek istiyorum "May the force be with you!"

  • Bana yaşattığın ve yaşatmaya devam ettiğin bu geniş evren ve beni mutlu etmeyi başardığın her dakika için sana teşekkür etmeyi kendime borç biliyorum Lucas! May the Force be with You!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir