13 Mayıs 2003 23:41

LucasFilms Bağrında "Klon" Beslemiş!

Eski bir LucasFilms çalışanı olan Shea O'Brien Foley, Yıldız Savaşları: Bölüm II - Klonların Saldırısı'na ait resim, story-board ve video dosyaları çalmakla suçlanıyor.Ama 30 yaşındaki Foley'in başına bela olan asıl suçlama, meşhur internet sitesi Ain't it Cool News'in yaratıcısı Harry Knowles'e, Klonların Saldırısı vizyona girmeden 2 ay önce, filmin test kopyasını vermiş olmasıyla ilgili.Foley, 8 Ekim'de California'da tutuklandıktan sonra, geçtiğimiz Pazartesi günü 200 bin dolar kefalet karşılığı serbest bırakıldı. Genç adam hakkındaki 9 adet hırsızlık, 4 adet de bilgisayar korsanlığı suçlamasıyla başetmek zorunda.Genç adamın, geçtiğimiz Mart ayında, henüz Lucas'la çalıştığı sırada bir soruşturmaya konu olduğu da yeni ortaya çıktı. Bu, Harry Knowles'ın sitesinde filmle ilgili makalesini yayınladığı aynı zamana denk geliyor. Filmle ilgili tüm detayları gizleme konusunda çok titiz olan George Lucas'ın küplere bindiği belirtiliyor.Foley'in yakalandığı California'daki çalışma mekanında, Klonların Saldırısı'na ait, 2000 adet sayısallaştırılmış resim, yüzlerce bilgisayar dosyası, 113 sayfa story-board ve ses efektleri koleksiyonun tamamını oluşturan 19 CD ele geçirildi.Meşhur Ain't it Cool News yaratıcısı Harry Knowmes'in, süregiden davadan nasıl etkileneceği ise halen en çok merak edilen konulardan biri.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir