7 Eylül 2006 12:46

Lynch'in Matruşkası

Inland Empire: filmin içindeki filmin içinde kaybolmak!

David Lynch, bu sene Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan Ömür Boyu Başarı Ödülü aldı. Fakat bu önemli ödül kadar dikkat çeken bir olay ise, yönetmenin uzun zamandır merakla beklenen Inland Empire filminin özel gösterimiydi.Film üzerine yapılan eleştirilerde, üç saatlik bir Lynch deneyimi olduğu söyleniyor. The Guardian'dan Geoffrey Macnab, filmin Rus Matruşka bebeklerini andırdığını söylemiş... Filmde Laura Dern, bir yeniden yapımda rol alıyor ve orijinal filmin başrol oyuncularının öldürüldüğünü öğreniyor. Bundan sonra ise "öykü" film içinde film içinde film... diye gidiyormuş. İzleyicinin son kertede filmin öyküsünü takip etmeye bıraktığı ve kendini filmin benzersiz atmosferine bıraktığı söyleniyor...Harry Dean Stanton'ın da sürpriz oyuncuları arasında bulunduğu filmi, merak etmemek mümkün mü?Evet, bizce de öyle...
Yorumlar
  • Lynch gene aklımızı alıcak

  • okuduğum habere göre inland empire mulholland dr. den daha zor bir film olacak beklioruz merakla..

  • sabırsızlıkla bekliyorum..

  • pek çok kişi ben de heyecanla bekliyorum...

  • allaaaaah!!! david lynch hayranları için harika bir film olacak gibi gözüküyor. heyecanlanmamak elde değil. acaba bu eski filmlerinden daha karmaşık, daha gizemli, daha karanlık, daha lynch-esk bir film olabilir mi? olması zor.. ama mulholland dr'dan bile daha muhteşem bir film çıkarabilirse bu ödül ona az bile..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir