6 Mayıs 2005 15:47

Macbeth'in Yeni Yüzü

Connnelly, Shakespeare'in sayfalarında dolaşıyor

Oscarlı oyuncu Jennifer Connelly ve Philip Seymour Hoffman, Todd Louiso'nun Shakespeare'den uyarlayacağı Macbeth'te başrolleri paylaşacaklar.Louiso'nun uzun zamandır ertelenen filminin çekimlerine 2005 bitmeden başlaması bekleniyor. Shakespeare'in sinemaya en çok uyarlanmış eserlerinden olan Macbeth'te, iktidar hırsının ve güç saplantısının insanı nelere sürükleyebileceği anlatılıyor.Erkeklerin dünyasında sadece kocasını kullanarak varolabileceğini anlayan Lady Macbeth'in, kocasını kullanarak iktidarın gücünü elde etme çabalarının ve bunun getirdiği yıkımın anlatıldığı Macbeth'in şimdiye kadar bir çok uyarlaması yapıldı. Pek çok ünlü yönetmenin elinden geçen Macbeth'ler içinde en iyi uyarlamanın 1948 yapımı Orson Welles uyarlaması olduğu söylenir. Genç bir yönetmen olan ve sadece tek bir uzun metrajlı filmi (Love Liza) bulunan Louiso'un Macbeth'ini de merakla bekliyoruz.
Yorumlar
  • arkadaşlar shakespeare film, senaryolar ve replikleri ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. teşekkürler

  • Acıkcası uzun zamandır jennifer connelly ile ilgili yeni bir proje haberi bekliyordum. Dark water i bitirdikten sonra şu sıralar little children ile uğraşıyor. Bence daha çok film çekmeli, çok çok farklı bir kişi belkide sinema dünyasının gördüğü en sade ve mütevazi kişiliği...

  • önce al pacino'nun venedik taciri. şimdi macbeth.. eyvah devamı gelebilir.. senaryo bitince dön dolaş aynı yerden yine başla.. temcit pilavı ya bunlar.ben bundan böyle shakespeare ve benzeri klasiklerin daha fazla sinemaya uyarlanmasını istemiyorum.ayrıca bana göre en iyi macbeth uyarlaması roman polanski'nindir.

  • konuyla ilgili değil ama bu kadını gördümmü dayanamıyorum.hayatımda bu kadın kadar duru bir güzelliğe sahip olan birini görmedim.kesinlikle konuyla ilgili değil.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir