29 Nisan 2016 15:51

Mad Max’i yaşıyorlar

Mad Max hayranları, filmde yaşananları deneyimlemek için bu festivalde buluşuyor.Pek çok insan için dünyanın sonua şahit olmak oldukça ürkütücü görünse de, California’da düzenlenen Wasteland Weekend festivalinin katılımcıları, tam olarak bunu yaşamak için oraya gidiyor.

Mad Max hayranları, filmde yaşananlara bu festival sayesinde tanık olup, olayların içinde yer alıyor, ne isterlerse onu yapıyorlar.


Wasteland Weekend, katılımcılarına Mad Max filminde gördüğümüz kıyamet sonrası yaşantıyı sunuyor.


Filmin hayranları, 2010’dan beri düzenlenen bu festivalde buluşup canları ne isterse onu yaparken medeniyetten uzaklaşıyor.


Festivalin katılımcılarından Mike Orr, bu deneyimi “ilham verici” olarak nitelendiriyor.


Her sene binlerce katılımcıya ulaşan festival, “dünyanın sonunda ne yapmak isterseniz onu yapın” diyor.


Festival katılımcıları, Mad Max filminin tarzına uygun kıyafetler giymek zorunda. Aynı zamanda kendileri için yine aynı tarzda arabalar da tasarlayıp, festival süresince kullanıyorlar.

Festival, California çölünde gerçekleştiriliyor. Dört gün boyunca katılımcıların güvenlik ve tuvalet ihtiyaçları karşılanıyor.

Geçen yıl 2500 katılımcıyla dünyanın en büyük kıyamet sonrası festivali olan Wasteland Weekend, her sene artan katılımcılarına benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Festival bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında, yine Mojave Çölü’nde gerçekleştirilecek.
Yorumlar
  • Svinger ın mad max versiyonu...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir