13 Kasım 2012 01:00

Mahmut Hoca'nın ödülünü Güdük Necmi aldı

Malatya Uluslararası Film Festivali'nde Türk Sinemasının önemli isimlerine ödüller verildi.

Bu yıl Malatya Uluslararası Film Festivali'nde Türk Sinemasının iki önemli ismi ‘yaşam boyu onur ödülü’ne layık görüldü. İlk olarak Türk Sinemasına birçok film kazandırmış ünlü yönetmen Türker İnanoğlu ödülünü ulusal kategori Jüri Başkanı Buket İlhan’ın elinden aldı. Usta oyuncu Münir Özkul’un ödülü kızı Güner Özkul’a verilecekti, ancak yoğun programından dolayı Malatya’ya gelemeyen Güner Özkul görüntülü bir mesajla babasına layık görülen ödülün kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Özkul’un konuşmasının ardından Hababam Sınıfı’nın unutulmaz oyuncuları salona eski günlerindekiler gibi Adile Naşit’in okul zili ile girdiler. Büyük alkış toplayan efsane takım adına Dilaver Gür, Münir Özkul’un ödülünü Halit Akçatepe’ye verdi. Bu sırada Hababam Sınıfı’nın öğrencileri güdük Necmi’lerini omuzlar üstüne alarak eski günleri yad ettiler.


Festivalde Türkan Şoray ile Kadir İnanır’a da ‘Onur Ödülü’ verildi. Sinamanın yakışıklı jönü Kadir İnanır ödülünü almak üzere çıktığı sahnede duygusal anlar yaşadı. Yönetmen Ünal Küpeli’nin elinden aldığı ödül sonrası konuşmasında geçtiğimiz günlerde kaybettiği yeğeni Erdoğan Arıca’dan bahsederken gözyaşlarını tutamadı. Sinemanın Sultanı Türkan Şoray da ödülünü Malatya Valisi Vasip Şahin’in elinden aldı. Onur ödülüne layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu ifade eden Şoray, “Sinemadaki emeklerimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum” dedi.
Bir hafta sürecek festival kapsamında ulusal ve uluslararası yarışma filmleriyle birlikte 140’a yakın film gösterilecek. Gösterimlerin birçoğu yönetmen ve oyuncuların katılımıyla olurken, gösterimler sonrası söyleşiler yapılacak. Film seçkilerinin yanı sıra gerçekleştirilecek atölye çalışmaları, sergiler, panel ve söyleşilerle Malatyalılar sanat dolu bir hafta yaşayacak.
DHA

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir