8 Kasım 2010 01:00

Mahsun Kırmızıgül'ü çok kıskanıyorum

Ümif Efekan "Eskiden bir filmle yönetmen olunmazdı. Ben 15 yılda yönetmen oldum" dedi ve ekledi: Allah Kırmızıgül'ün yolunu açık etsin

29. Kitap Fuarı'nda düzenlenen bir sinema söyleşisine katılan ünlüyönetmen Ümit Efekan, üçüncü filmi 'New York'ta Beş Minare'yle adından söz ettiren Mahsun Kırmızıgül'ü kıskandığını itiraf etti. Kariyerinde 60'a yakın sinema filmi bulunan; Müjde Ar, Hülya Avşar, Fatma Girik ve Hülya Koçyiğit gibi ünlü oyuncularla çalışan Efekan, "Benim çektiğim sıkıntıları Kırmızıgül çekmedi" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

BİZ SAVAŞTIK O KAZANDI

"Biz onun kadar şanslı değildik. Benim yönetmen olmam 15 sene sürdü. Eskiden bir filmle yönetmen olunmuyordu. Usta-çırak ilişkisi vardı. Mahsun'un kısa sürede bir yerlere gelmesi beni yıpratıyor. Biz tırnaklarımızla buralara geldik. Savaşı biz verdik onlar kazandı. Doğrusunu söylemek gerekirse Mahsun'u kıskanıyorum. Allah yolunu açık etsin."

GÖSTERİM İÇİN SABAHI BEKLEMEDİ

Sinema işletmeleri, geçtiğimiz cuma günü vizyona girmesi planlanan 'New York'ta Beş Minare'yi büyük ilgi nedeniyle perşembe 24.00 seansında gösterime soktular. Sinemalara akın eden seyirciler filmi bir gün önceden izledi.

DÜNYA İZLEYECEK

Öte yandan 'New York'ta Beş Minare' filminin Amerika ve Avrupa dağıtımı için ABD'li bir aracı menajer şirketle anlaşıldı. Bu şirket önümüzdeki hafta uluslararası dağıtımcılara üç ayrı gösterim yapacak. Gösterimler sonucunda, filmin Amerika ve Avrupa ülkelerindeki satışı için pazarlığa oturulacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir