24 Ocak 2012 01:00

Mahsun onu istiyor

Mahsun Kırmızıgül, Halepçe Katliamı'nı beyaz perdeye taşıyacak. Yönetmen, yeni filmi için Salma Hayek, Julia Roberts, Angelina Jolie'ye teklif götürecek.

Son dönemde yönettiği sinema ve dizi filmlerle gündemden düşmeyen Mahsun Kırmızıgül bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Kırmızıgül, Irak lideri Saddam Hüseyin'in 1988 yılında Halepçe'de kimyasal gazla gerçekleştirdiği, 5 bin kişinin öldüğü katliamın filmini yapmaya hazırlanıyor. Bu film için geçen yıl Halepçe'ye giden Mahsun Kırmızıgül, senaryonun dünyada ses getirmesi için sıkı bir çalışma yürütüyor.


Angelina Jolie FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..Filme Irak'ın first lady'si Hero Talabani de destek veriyor. Eski peşmerge olan Hero Talabani, o döneme ilişkin elindeki bütün belge ve bilgileri Kırmızıgül'e verecek ve çekimlere de katkı sunacak. Kırmızıgül'ün yapımcısı Murat Tokat, filmin senaryo çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Mahsun Kırmızıgül'ün geçen yıl Halepçe'ye gittiğini belirten Tokat, "Uluslararası bir film olacak. Tüm dünyada aynı anda gösterime girecek"


Julia Roberts FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..Halepçe Katliamı, 16 Mart 1988'de Saddam Hüseyin'in emriyle Irak ordusu tarafından, çocuk ve kadınların çoğunluğu oluşturduğu 5 bin Kürt vatandaşının kimyasal gazlarla zehirlenerek öldürüldüğü katliam olarak tarihe geçti. Bu katliamda yaklaşık 15 bin kişi yaralanırken, büyük bölümü de sakat kaldı.

Çalışmalarıyla Hollywood'a rakip olan Mahsun Kırmızıgül yeni projesinde dünyaca ünlü isimleri düşünüyor. Kırmızıgül'ün yapımcısı Murat Tokat, Hollywood yıldızları Salma Hayek, Julia Roberts ve Angelina Jolie'ye teklifte bulunacaklarını söyledi.

Yorumlar
  • 20.000.000 milyon vercem desin koşarak gelir angelina :D

  • Mahsunun filimleri devamlı başlangışlarında ortalara doğru iyimiş gibi görünsede yarıdan sonra er defasında atıyor yani mahsun kendini yükseklerde göstermek büyük bir yönetmen edasında göstermek istiyor

  • Filmden Aldığı 10 milyonuda Angelinaya Verecek MAhsun :) Ayrıca Angelina Düşük Bütçeli Filmlerde Oynamaz En Az 50 Milyon Olması Gerekli Filmin Değeri :)

  • Valla helal olsun sana Mahsun... Sen bu şekilde gidersen sana teklifler kendiliğinden gelir. İyi iş çıkarıyor vatandaş. Perde arkasında durmak iyi gelmiş sana be Mahsun.

  • ben de istiyorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir