9 Nisan 2012 00:00

''Malkoçoğlu' serisi geliyor!

Film, dönem filmleri ve dizilerinin ciddi versiyonlarının revaçta olduğu bu dönemde, izleyicileri tarihimizi absurd bir bakışla anlatan 'Malkoçoğlu serisiyle kahkahaya boğacak

Üç film olarak tasarlanan projenin birinci filmi ise 'Malkoçoğlu“Bir Osmanlı Hadisesi”…

Filmin konusu ise kısaca ; Fetih’ten sonra Osmanlıda her şey iyi gitmektedir. Ancak Osmanlının bu derece yayılıyor olması papalığı rahatsız eder. Papa ve beraberindekiler bir plan yaparak 'Malkoçoğlu’nun ezeli düşmanı ve devrik Bizans’ın son temsilcisi Antonius’u kışkırtarak felsefe taşını çaldırır ve Osmanlıyı gerileme dönemine sokarlar. Bir an da her şeyin kötüye gitmeye başlamasıyla görev Saray tarafından 'Malkoçoğlu’na verilir.

'Malkoçoğlu Osmanlı’yı gerileme döneminden kurtarmak için tüm kahramanlığı ve sakarlığı ile mücadele edecektir. Modern bir Bond filmi gibi ilerleyen hikâyede günümüz internet fenomenlerine ve gündemdeki tüm meselelere o döneme uydurularak bolca gönderme yapıyor. Ayrıca film Hawking’den , Einstein’a, Berlusconi’den günümüz Türk filmleri karakterlerine kadar herkesi bir arada görebileceğimiz absürd bir yapıda.

Senaryosu Alper Kıvılcım ve Özgür Bakar’a ait olan filmin yapımcılığını “Salt Film Production” üstleniyor. Filmde 'Malkoçoğlu’nu kimin canlandıracağını ise yapımcılar sürpriz bir isim olacağından şimdilik saklamayı tercih ediyorlar… Çekimlerine Temmuz ayında başlanacak olan film için ise özel bir plato kuruluyor…

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir