3 Kasım 2004 11:27

Mandarince Kung-fu

Tarantino dövüş sanatlarından da Asya'dan da kopamıyor

Quentin Tarantino çok sayıda proje üretip az sayıda filmin arkasında olan bir yönetmen olarak hızla yoluna devam ediyor. Her yaptığı film olay olan yönetmen, Total Film dergisiyle yaptığı röportajda; şimdilik tüm çalışmalarını durduğunu ve yeniden bir kung fu filmi yapacağını söyledi.Asya sinemasına hayranlığını sık sık dile getiren Tarantino, Kill Bill'deki dövüş sahnelerinden büyük keyif aldığını belirterek bu sefer tamamen dövüş sanatlarını kullanacağı bir film yapacağını söyledi. Yönetmenin en büyük sürprizi ise, filmin İngilizce olmasını istememesi. Kill Bill Vol.2'nin bir kısmında oyuncular Çince ve Mandarin lehçesinde konuşuyordu. Ünlü yönetmen yeni filmin tamamen Mandarince olmasını istiyormuş.Tarantino bu, ne yapacağı tabi ki belli olmaz. En son Robert Rodriguez'in Sin City'si için kamera arkasına geçen yönetmenin Hell Ride için kamera önünde olacağını ve hemen peşinden 2. Dünya Savaşı hikayesi Inglorious Bastards için yeniden yönetmen koltuğuna oturacağını duyurmuştuk. Tarantino projelerinden hala vazgeçmiş değil ancak kung fu filmini en ön sıraya koymuş durumda. Şimdiden heyecanla beklemeyen var mı?
Yorumlar
  • Tarntino tarz sahibi bir adam en iyisini yapacağına eminim.

  • Kill Bill'in tadı hala damağımda, aynı havayı umarım bu filmdede tadarım. Sadece dövüş sanatı üzerine kurulu bir film olacaksa hiç kuşkum yok su ana kadar yapılmış en başarılı film olacağından süphem yok. Şimdi merakla filmle ilgili yeni haberler bekliyoruz. Yalnız steven spielberg gibi birini durdur yenisine başla olmasın...

  • tarantino kendi sinema dilini yaratmış bir yönetmendir.projelerini bekliyorum...

  • Şimdiden heyecanla beklemeyen var...Şahsen Kill Bill filmlerinin fazlaca abartıldığını ve Tarantino'nun tüm dağarcığını cömertçe sergilediği Reservoir Dogs ve Pulp Fiction filmlerinde yakaladığı başarıya bir daha ulaşamayacağını düşünüyorum.

  • tarantino dünyanin en sansli insanlarindan biri....süper bir sinema bilgisi, hayalleri ve bunlari pratige dökmek icin de sinirsiz bütçesi var daha ne olsun? bizim icin en kötüsü de yeni projelerinin bitmesini beklemek:(

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir