9 Kasım 2012 01:00

Marilyn Monroe'nun fotoğrafları satışta

Efsanevi yıldız Marilyn Monroe'nun fotoğrafları Polonya'da düzenlenen müzayedede satışa sunuldu. Koleksiyonun toplam değerinin 680 bin dolar olduğu sanılıyor.

Hayatını 1962'de kaybeden ABD'li ünlü film yıldızı Marilyn Monroe'nun fotoğrafları Polonya'nın başkenti Varşova'da düzenlenen müzayedede satışa sunuldu.

Desa Unicom evinde 238 fotoğrafın sergilendiği müzayedede ilk olarak Monroe'nun arkasına yaslanmış pozu, 16 bin dolara (yaklaşık 28 bin 800 TL) satıldı.

Monroe'yu bir balerin kıyafeti içinde gösteren diğer fotoğraf ise yaklaşık 20 bin dolardan (yaklaşık 36 bin TL) alıcı buldu.

Şöhretlere ait fotoğraflarıyla tanınan ünlü moda fotoğrafçısı Milton H. Greene tarafından çekilen fotoğraflardan elde edilen gelir Polonya Hükümeti'ne gidecek.

Monroe'nun müzayedede satılan fotoğrafları, Polonya Hükümeti'nin ABD'li ünlü işadamı Dino Matingas'tan 1990'lı yılların ortasında elde ettiği, Greene tarafından çekilmiş 4 bin fotoğraf arasında yer alıyor.

Polonya'yı milyonlarca dolar dolandırmakla suçlanan Matingas, elindeki koleksiyonun tamamını, bu ülkeye verdiği maddi zararın bir kısmını kapatmak amacıyla Polonya Hükümeti'ne vermişti.

Organizatörlerin, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış resimlerin de aralarında bulunduğunu belirttiği koleksiyonun toplam değerinin 680 bin dolar olduğu sanılıyor.

Koleksiyonda Monroe'nun yanı sıra Cary Grant, Frank Sinatra, Audrey Hepburn, Liza Minelli, Marlene Dietrich, Paul Newman, Alfred Hitchcock ve Marlon Brando gibi dünyaca tanınan ünlülerin portre fotoğrafları da bulunuyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir