20 Ağustos 2004 17:42

Matrix Moskova Sokaklarında

Rus üçlemesi Amerika'ya transfer oldu

Rus sinemasının en yetenekli yönetmenlerinden Timur Bekmambetov'un Night Watch isimli filmi yakaladığı gişe başarısıyla Hollywoodlu yapımcıların gözdesi oldu. Yönetmen, 20th Century Fox için filmin yeni versiyonunu İngilizce ve üçleme halinde yapacak.Rusya'da vizyona girdiği ilk üç haftada 13 milyon dolar hasılat yaparak aynı dönemde vizyona giren Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü'nü bile gölgede bırakan Night Watch bir nevi Matrix olarak tanımlanıyor. Dünyanın iyi ve kötü güçler arasında paylaşılamaması sonucu yapılan bir kehanet savaşa yol açar. O'na sahip olacak taraf savaşı kazanacaktır, O ise bizim Neo gibi savaşı yönetebilecek bir yetişkin değil çocuktur. Night Watch, Sergei Lukyanenko'nun kitabından beyazperdeye uyarlanmıştı. Fox firmasının isteği de, filme önce Day Watch isimli bir devam filmi yapıp ardından hikayenin başına Dusk Watch isimli bir başka filmle dönmek. İlk olarak Night Watch'un Amerikan versiyonunun yapılacağını unutmayın.En az Matrix kadar başarılı efektlere sahip olduğu söylenen film yeni üçlemesiyle Amerika'da aynı başarıyı yakalayacak mı beraber göreceğiz.
Yorumlar
  • bu arada yönetmenimizin TÜRK olduğunun kimler farkında.kendisi farkındamı bunuda sormak lazım.aslında amerikaya giden bir kazak türkü yönetmne ile karşı karşıyayız.umarım Türkiye bunun farkına varır.

  • aslına bakarsanız film oldukça etkileyiciydi,şans eseri grdim ama çok beğendim.mutlaka izlenmeli bence umarım amerikan versiyonu da rus yapımı kadar ii olur

  • fragmanı çok ilginçti.... mükemmel bir filme benziyor...

  • Görmeden bişey diyemicem. Güzel olmasını dilerim. Adam gibi bilim-kurguya hasret kaldık. umarım eğlenceli bişey olur matrix gibi.

  • Böyle bir konu rus sinemasından ilginç bir yorum olacaktır

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir