28 Mayıs 2003 11:27

Matrix Tartışması Alabora'da

Matrix Reloaded Türkiye'de vizyona girer girmez medyanın yoğun ilgisini çekmeye başladı. Matrix incelemeleri, Matrix ve Felsefe gibi kitapların da etkisiyle, filmin felsefe ve dinsel uzantıları üzerine farklı görüşler ortaya atıldı. Bu akşam izleme imkanı bulacağımız bir başka tv programı da, sözkonusu tartışmalara yeni bir halka ekleyecek. Flash TV'de yer alan ve Bora Gencer'in sunduğu Alabora isimli program, konuklarıyla Matrix'i tartışacak.Kerem Batu'nun yapımcılığını üstlendiği programa, farklı disiplinlerden, değişik uzmanlık alanlarında sahip konuklar katılıyor. Programda Beyazperde.com adına da, SineKritik yazarlarımızdan Murat Mıhçıoğlu söz alacak.Konuklar: Fadime Özkan (Yeni Şafak), Gani Rüzgar Şavata (Oyuncu/Yönetmen), Burhan Kocataş (Oyuncu), Rasih Yılmaz (Zaman), İsmail Nacar (Araş. Yazar), Yaşar Nuri Öztürk (CHP İstanbul Milletvekili), Murat Mıhçıoğlu (Beyazperde.com), Afet Ilgaz (Milli Gazete)Flash TVAlabora Programı22:30
Yorumlar
  • ...o tartışanlar da izleyici...

  • Böyle aptal tartışmalar neden çıkar bilemem. Film ne anlatmak istiyor ya da kimi veya neyi propaganda ediyor kısmını bize yani izleyiciye bıraksalar daha ii olmaz mı? Bu tartışmalar diğer tartışmalar gibi insanların düşüncelerini ve fikirlerini karıştırmaktan öteye gidemiyor.

  • Bence hiçbir film mükemmel değildir.Eleştiri de her zaman olumsuz anlamda algılanmamalı!Şahsen ben izleyeceğim ve kendi fikrimi koruyacağım.

  • Benim anlamadıgım nokta tv kanallarında bu konunun nicin bu kadar abartildigi .En son cevizkabuğu faciasinda durum iyice cıgrından cikmisti filmden resmen dinsel bir tema olarak bahsediliyor ve işin aslinda müslümanları bolme noktasina kadar getiriyorlardı bencede ancak bir filmden ozellikle matrix'ten bukadar anlamsiz yan temalar cıkarılabilirdi .Bu aksamkini ise beyazperdenin hatrına izleyeceğim umarim filmden adam gibi bahsedilir....

  • Gani Rüzgar Şavata'nın katıldığı bir Matrix tartışması sanırım çok komik olacaktır. Türk sineması ile bir şekilde bir yerle bağlantı yaparak gecenin neşe kaynağı olacağından hiç şüphem yok.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir