3 Kasım 2003 00:14

Matrix Yağmurları Altında Mücadele

Neo, Ajan Smith'le sular altındaki dev mücadelesini anlatıyor...

Keanu Reeves, Çarşamba günü tüm dünyada vizyona girecek olan The Matrix Revolutions'ın basın toplantısında, filmle ilgili fotoğraflardan ve fragmanından aşina olduğumuz ünlü dövüş sahnesinde çektikleri zorlukları anlattı. Mevzubahis sahnede, seçilmiş kişi başının belası Ajan Smith'le kritik bir dövüş gerçekleştiriyor. Uzun bir çalışmanın ürünü olduğunu belirttiği sahnede, her ikisi de korkunç bir yağmur altında birbirlerini görmeden ve duymadan mücadele etmek zorunda kalmışlar... Son derece sahici yağmur damlalarından korunmak için, içlerine bir tür dalgıç elbisesi giymek zorunda kaldıklarını belirtiyor Reeves. Neo için hazırlanan 21 adet cüppeden 5 tanesi sadece bu yağmur sahnesi için kullanılmış. Sahneyi zor kılan ise dev yağmur damlalarının yol çatığı gürültü nedeniyle kendi seslerini bile duymakta güçlük çekmeleri olmuş. Fragmanda da ön planda olan sahnenin filmin gidişatı açısından hayli önemli olduğunu kestirmek zor değil. Peki yağmurdan sonra ne olacak? İşte onu görmek için Çarşamba gününü beklememiz gerekiyor. Görmek içinse şimdiden hazırlık yapmakta yarar var. Yağmur bulutlarını görür görürmez şemsiyelerini hazırlayanların, şimdiden biletlerini edindiklerine eminiz.
Yorumlar
  • insaların kendi ürettikleri bir yapıta bu derece kendilerini kaptırmalar ilginç.bu kadar şiddet sahnesini arasından matrix felsefesi yaratmaya çalışanlara da bravo yani !!!!

  • allahım allahım bu ne heyecanlı bir film böyle.hayatımda hiç bu kadar kalabalık film seyretmemiştim. "KEANUUU BÜYÜKSÜÜN !"

  • matrix yeni bir din mi? neo isa mesih mi? peki kıyamet nezaman? böyle saçmalık olurmu?

  • Ve bu dövüş filmini siz felsefi film yaptınız!

  • Walla ben filmi biraz geç görücem ama bu sahnenin nasıl çekildiğini daha önce izlemiştim bayağı kasmışlar bu sahne için demek ki mühim bir sahne...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir