18 Kasım 2003 18:54

Matrix'in Mesajı Ne?

Matrix'in mesajı, Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılacak bir panelde tartışılacak!

Matrix filmleri, günümüz sinemasının en tartışmalı yapımları arasında yerini hızla alıyor. Gelecekte belki de en çok bu yönüyle anılacak; çekildiği dönemde bolca tartışma yaratan bir film olarak. Her ne kadar filmin değişik düzlemlerde tartışılması olayın merkezinden sapmasına neden olduysa da, film özelinde yapılan tartışmaların zihin açıcı olduğu da yadsınamaz. Seri sona erdiği için artık Matrix'e bir bütün olarak bakabiliyoruz. Filmin amacı, mesajı, sinamaya katkıları, eksisi artısı gibi konular, daha net incelenebiliyor. Bu vesileyle, bilim kurgu dergisi Davetsiz Misafir ve Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi işbirliğiyle yeni bir panel gerçekleştirilecek. Etkinlik, Matrix yağmurlarının ardından, filmlerin mesajını ortaya koymaya çalışacak.Davetsiz Misafir yazarı Murat Güney, Sinema Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Açar ve B. Ü. Felsefe Hocası Prof. İlhan İnan, panelin katılımcıları olarak karşımıza çıkacaklar. Panel, 19 Kasım Çarşamba günü, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi Güney Kampüsü'nde saat 18'de başlayacak.Matrix Revolutions için Beyazperde.com yazarlarının yazdığı eleştiri yazılarını okumak için tıklayın!
Yorumlar
  • ilk filmdeki kadar başarılı değil ki niye çünkü ilk filmde gereksiz gereksiz duygu sömürü sahneleri yoktu.bu filmde fazla amerikan propagandası yapılmış..diğer verdiği hristiyanlık propagandalarını saymıyorum..neyse filmi dini bilgisi zayıf kişilerce izlenmesi bence biraz sakıncalı.keşke böyle olanaklarla bizim kendi malkoçoğlu gibi filmlerimizi çekebilseydik.çünkü zaten bizden almışlar gibi beğenmediğimiz o filmlerin sahnelerini herifler makyajlayıp bize satıyorlar..mesela neo nun yüz kişiyle döğüşmesi,gözünün kör olması hep cüneyt abimizin filmlerinden alınmış..

  • Bence kesinlikle üzerinde tartışılması gereken harika bir film.Çünkü içeriği çok zengin ve kesinlikle insanların düşünmesini ve düşünürken yeni terimler kazanmasını sağlıyor.Özellikle oldukça boş yaşanılan şu günlerde insanlara birşeyler kazandırmak uğruna yapılan bu çalışmaları sonuna kadar destekliyorum.

  • bende mi bi acayiplik var yoksa milet mi şaşırdı? bu nasıl bi durum ya, üniversitede filmin mesajı tartışılacakmış!!!

  • türkiye'de üniversitelerde profesörler neler tartışıyor. hey Allah'ım ya!!!

  • Yani mesajı tartışılacak tek film de bu kaldı.............

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir