4 Mayıs 2005 00:40

Matt Denize Açılıyor

Epik filmlere yakışır bir maceraperest; Marco Polo

Gladyatör ile yakaladığı başarıdan sonuna kadar faydalanmaya kararlı olan Ridley Scott son olarak William Monahan'ın senaryosundan Cennetin Krallığı'nı uyarladı. Warner Bros. da Monahan'ın yeteneğinden faydalanmaya karar verince ortaya Marco Polo projesi çıktı.24 yıllık bir yolculukla dünyayı dolaşıp hem dünyanın yuvarlaklığını ispatlamış hem de batı dünyasına hiç bilinmeyen teknolojileri taşımıştı Marco Polo. Monahan'ın Warner Bros.'a ünlü gezginin otobiyografisinden uyarlayacağı filmde başrolü Matt Damon oynayacak.Bu arada Cennetin Krallığı ile beyazperdede olan Ridley Scott-William Monahan ikilisi de beraberliklerine son vermiş değil. Ünlü senarist Scott için iki film senaryosu daha yazmaya devam ediyor.Blood Meridian, Cormac McCarthy'nin romanından uyarlanacak. Tripoli'de ise Amerikalı asker William Eaton'ın Libya'daki isyancı birliklere katılıp krala karşı nasıl savaştığının hikayesi anlatılacak. Ve tabi ki iki filmi de Ridley Scott yönetecek.
Yorumlar
  • sinemasal olarak değil ama tarihsel bir ilginçlik var bu haberde. Marco Polo tarifi Marco Polo Macellan kırması olmuş biraz. İnşallah filmde böyle bir şey yapılmaz.

  • matt damen kendısını yeteneklı bay rıpley de fazlasıyla kanıtlamıstı....bu rolunde cok iii sekılde hakkını verıcektır;))

  • matt damon son yıllarda hollywood ta parlayan bir yıldız konumunda.Kendisi için hollywood un altın çocuğu yakıştırmasını yaparsak yanlış olmaz sanırım.The bourne identity ve bourne supremacy deki seyirciyi knockout eden performanslarıyla yapımcıların büyük ilgisini çekti.Bundan itibaren matt i hep büyük prodüksiyonlu filmlerin başrolünde görceğimizden emin olabilirsiniz.Tom Cruise un hollywood taki tahtını tek sarsabilecek isim olan matt damon ridley scot gibi görselliğe önem veren bu zamana kadar muazzam filmlere imza atmışbir yönetmenle yine kariyerinde sağlam katlar çıkmaya devam edecektir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir