27 Temmuz 2005 13:19

McClane Kopya Mı Çekiyor?

Die Hard yeniden çekim, peki ya 16 Blocks?

Efsane döndü dönüyor John McClane yine beyazperdede denilse de Die Hard 4 biraz yılan hikayesine döndü. FilmRot'un bildirdiğine göre Bruce Willis'in yalanlarından sıkılan Fox'un kafası oldukça karışık.Fox adına Teletex UK'e açıklama yapan bir basın sözcüsü, Willis'in verdiği sözleri tutmamasından yakınmış. 2003'ten beri Die Hard 4'ün ön yapımıyla uğraşan stüdyo bir sürü para harcamış ancak 2006'da vizyonda olması planlanan filmde rol almak yerine Willis, Richard Donner'ın 16 Blocks'u için sözleşme imzalamış.Bu durumda Fox'un önünde iki seçenek kalıyor. Ya Die Hard 4'ü iptal edecekler ya da 2007'ye erteleyecekler. Harcanan para düşünülürse projenin iptali çok zor. İş yine başa düşmüş gibi, McClane fanları biraz daha sabretmek zorunda. Bu arada, Fox'un sözcüsü senaryoyla ilgili çok önemli bir ipucunu da ağzından kaçırmış. McClane'nin yeni macerası 2003 yapımı Kore filmi Tube'un remake'i olacakmış. Aslında Baek Woon-hak'ın ilk filmi olan Tube de, Zor Ölüm serisinden fazlaca esinlendiği için eleştirilmişti.Die Hard 4 yerine 16 Blocks'u tercih eden ünlü aktörün bu filmle de sorunları var. Doğrudan kendini ilgilendirmese de, Willis'in başrolünde olacağı filmin hikayesinin 1977'de Clint Eastwood tarafından çekilen The Gauntlet'e fazlaca benzediği söyleniyor. Aradaki tek fark Eastwood'un polisinin iki şehir arasında bir suçluya eşlik etmesiydi, Willis ise şehir içinde eşlik edecek. Öyle görünüyor ki Hollywood'taki intihallerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.
Yorumlar
  • bence en iyisi 1. filmdi süper bi atmosfer oyununuda oynıyınca tamamen mükemmel oluyor.4. filmden umutluyum

  • Hafiften bir ''kan kaybı'' yaşayan aksiyon sinemasına yeni bir soluk getirmesi umuduyla.Yanlış bilmiyorsam 1 ve 3.filmlerin yönetmeni kaptan köşkünde,bu da iyi bir haber.Zira 2. filmdeki yönetmen değişikliğinin,filmin o kendine özgü havasına menfi yönde nasıl tesir ettiği ortadaydı...Saygılarımla...

  • Evet serinin en iyi filmi bencede 3 cüsüydü.Gerçekten zeka öücünü alıyor...:)

  • valla sikti artik!!!inanin yavas yavas heyecanimi yitirmeye basadim.bu arada serinin en iyisi 2. filimdi.

  • Bu seride 3. film dışında diğerleri gerçekten sıradandı. Sıkı bir Bruce seveni olduğum halde eğer değişik bir tema yoksa filmde çekmeseler daha iyi olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir