3 Mart 2004 13:17

Meksika'nın En İyi Yönetmeni Ceylan

Uzak, yönetmenine yeni bir ödül kazandırdı.

Meksika'da gerçekleştirilen Mexico City Contemporary Film Festivali'nde Uzak, Nuri Bilge Ceylan'a yönetmen ödülü kazandırdı. Bu sene ilki gerçekleştirilen festivalde film ödülü ise, Rus yönetmen Andrei Zvyangintsev'in Dönüş filmine verildi. Beş kişilik seçici jürinin başkanlığını İngiliz yönetmen Mike Figgis üstlendi. Yönetmenin bazı filmleri de festivalde gösterim imkanı buldu. Time Code ve Hotel filmlerinin, canlı müzik eşliğinde özel gösterimi yapıldı.
Yorumlar
  • Çok güzel bir haber sewindim.. Daha da iyi filmler görürüz umarım..

  • ZATEN MEKSİKAYA HEP BİR HAYRANLIĞIM VARDI.ŞİMDİ MEKSİKAYI DAHA BİR SEVDİM

  • aha yüksek bütçe ceylan'ı bozar. başarısının en büyük sırrı sadece iki kişilik ekibiyle kendi zevkine uygun kişisel filmler çekmesi. aynı fotoğraf çeker gibi tek başına. sette kimseyi idare etmek falan zorunda değil. başkasının parasını kullanmamak da bir yönetmen için bulunmaz bir lüks. kendi de bu tür sorulara gülerek 'daha fazla bütçem olsa da kullanmam ki' falan diyodu zaten. umarım fikrini değiştirmez.Bu arada tebrikler.. Bu daha başlangıç..

  • uzak ve nuri bilge ceylan'ın aldığı ödüllere biri daha eklenmiş oldu. yönetmenin yeni çalışmalarımnı beklemek düüyor bize de ve tabi tebrik etmek.sanırım bundan sonraki filmleri için canal+ vb. kuruluşlardan teklifler alıyordu. gelecek filmleri daha da kaliteli olabilir en azından iyi bütçeli filmler olur.

  • İşte bu haber güzel

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir