9 Şubat 2007 11:29

Metal Gear Solid Beyazperdede!

Oyunlar çizgi romanları, çizgi romanlar filmleri doğurdu!

Başlangıçta PlayStation oyunu olarak ortaya çıkan ve zaman içinde farklı mecralara taşınan Metal Gear Solid, Sony tarafından Michael De Luca'nın yapımcılığında beyazperdeye sıçrıyor. Metal Gear Solid, David Hayter tarafından seslendirilen Snake'in operasyonları üzerine kurulu.2004 yılında, alternatif çizgi romanlar basan IDW Publications, Metal Gear Solid'in çizgi roman versiyonlarını basmaya başladı. Çılgın illüstratör Ashley Wood'un çizdiği kitapların ikinci adımı ise "dijital grafik romanlar" oldu. Şimdi ise sırada, henüz detayları bilinmeyen sinema projesi var.Yeni haberler için gözünüz Beyazperde.com'da olsun!
Yorumlar
  • Onu bunu bilmem de proje çok iyi saklanıyor muhtemelen.Yapılacağı aylar önceden açıklanmasına rağmen konuya dair en ufak bir ipucu yok.Filmin konusunun oyundan ayrı olacağı konuşuluyor MGS forumlarında.Ben açıkçası umutluyum.Hideo Kojima en büyük eserinin Hollywood tarafından mahvedilmesine izin vermeyecektir kesinlikle.Sonundan doğru dürüst bir oyun uyarlaması izlemek dileyiğle.:)

  • david hayterın sesi olmadan bu film olmas snake snake snakeeeee

  • Hideo lütfen solid snake için Christian Bale ı seç ve bize mgs4 den sonra son iyiliğini yap

  • ıt's snake....bu sözü onun agzından duymaya bayılıyorum(david hayter)mgs cocuklugumdan bu yana bnm efsane oyunum snake tek kahramanımdı. eger bu efsaneyi rezil ederlerse famasla tararm hepsini:)) bence snake'i gary sinise oynamalı forrest gump'da tegmen taylor rolu bana hemen snake'i hatırllattı. ocelotu da antony hopkins ve liquid snake brad pitt gibi bi yıldız oynamlı ki film gercekten ii olsun.(biraz reklam amaclı) müzikde tabiki mgs1in müzigi dan dan dan dandan daradandandan:))))

  • evet... metal gear solid.gerçekten oynayabiliceğiniz tek "film" dir. Ve böyle bir şahaserin beyazperdeye aktarılması çok özen gösterilerek yapılmalıdır. Bunun içinde işin başında mutlaka hideo kojima ve diğer bütün konima çalışanları olmalı bu oyunun yapımında emeği geçen. çünkü başka birinin işe karışması 'film' in verdiği duyguyu köreltmesine sebep olabilir. metal gear solid tanımlanırken sadece kelimelere maruz kaldığı için mükemmelin ötesinde bir 'şey'dir. sadece senaryosu bile insanı tamamen kendini kaybetmesine sebebp olabilir. çünkü bir oyun olarak insanı ağlatmayı başarabilmiştir. en azından benim açımdan. hayatımda çok önemli bir yere koyduğum bir olaydır metal gear solid. hatta bazen onu oynarken hissettiğim duyguları başkasına anlatamadığım bir oyundur. ama sanırım bu sadece mgs 1 için geçerli. çünkü solid snake i orada cidden yaşıyoruz. orada o harika replikleri ile donup kalıyoruz. ve sadece orada diğer karakterlerin hayatları hakkında derin ve dram yüklü bilgiler alıyoruz. hiç beklemediğiniz bir anda şaşırtıcı bir haber alabiliyordunuz. bir hayatı yaşadım ben o oyunda. her codec öttüğünde heyecanlandım acaba şimdi ne haber gelecek diye. ben metal gear solid e aşığım, tıpkı Silent hill e olduğum gibi. iki muhteşem oyununda kendine özel müzikleri vardı. bundah dahaharika ne olabilir. yani demek istediğim o kadar güzel yazılmış sözlerle ve harika müziğe ait parçaları vardı. bilemiyorum silent hill in filmi çekildiğinde heyecandan yerimde duramamıştım ve izlediğimde çok etkilenmiştim ama bir süre sonra kendi kendime dedimki bu filmde o yaratılmış olan harika duygu nerdeydi. sadece gerildim, silent hill in o özel gerilimini yaşadım ama o dram yoktu filmde. ve eğer msg nin filmi çekilecekse kesinlike mutlaka 1.si olması lazım yoksa çok üzülürüm. ve son olarak kesnlikle david hayter seslendirmeli. diğer oynama ihtimali olan oyuncıular hakkında bir şey diyemem zaten konami bu işin arkasında duracaksa onlar ne yapıcağını çok iyi bilir. dünyanın en büyük oyun şirketi çünkü. benim açımdan. hayatıma bütün ruhumu etkileyen iki oyun soktu. teşekkür ederim. the best is yet to come...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir