4 Kasım 2010 01:00

MGM iflasın ertelenmesini istedi

ABD'li film şirketi Metro-Goldwyn-Mayer, iflas koruma başvurusu yaptı.

'Oz Büyücüsü', 'Ben-Hur', 'Doktor Jivago', 'Batı Yakasının Hikayesi', 'Rocky' ve 'James Bond' gibi efsane olan filmlerin yapım stüdyosu olan MGM'nin 4 milyar dolar borcu bulunduğu belirtiliyor. Stüdyo, bugüne kadar 4 bin filme imza attı ve bu filmlerle 205 Oscar Ödülü kazandı.

Borcunun büyük bir kısmını Wall Street'in büyük finans şirketlerine devreden MGM, 'The Hobbit' ve yeni 'James Bond' filmini çekemeyeceğini açıklamıştı.

Şirket yetkililerince geçen Cuma günü yapılan açıklamaya göre, MGM'nin iflas korumadan yararlanmak için başvuru yapmasına, şirketin kontrolünün de küçük rakibi Spyglass Entertainment'a devredilmesine karar verilmişti.

Yorumlar
  • genç şirketlerin önünü açsınlar işte ne gereği varsa...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir