6 Mayıs 2004 10:33

Michael Moore'a Fare Engeli

Disney, Fahrenheit 911'in dağıtımına engel oluyor!

Benim Cici Silahım ile geçen sene tüm dünyadaki muhafazakar çevrelerin tozunu atan muhalif yönetmen Michael Moore'a karşı engellemeler devam ediyor. Bu yıl Cannes'da yarışacak ve dünya prömiyerini yapacak olan Fahrenheit 9/11 dağıtıma girmeyebilir!Variety'nin haberine göre Miramax'ın sahibi olan Disney, Moore'un 11 Eylül saldırıları, Suudi aileleri ve George W. Bush arasındaki ilişkileri irdelediği yeni filmden fena halde çekiniyor. Çizgi filmleriyle her daim muhafazakar aile değerlerinin yanında olan Miki Fare İmparatorluğu'nun bu tutumu doğrusu bizi şaşırtmadı.Öyle görülüyorki, geçen sene sadece 3 milyon dolara mal olan Benim Cici Silahım ile 120 milyon dolar kazanmayı bilen Miramax'ın cesur başkanı Harvey Weinstein ile Disney CEO'su Michael Eisner fena halde birbirine girecek.
Yorumlar
  • Michael Moore ya da bir başkası...Gerçekler korkunç da olsa gerçekler...Moore bunları çok güzel yüzüne yüzüne vuruyor Beyaz adamların...

  • ntv de "korkunç gerçek" adlı belgeselini izliyorum micheal moore un. bu adamda bu inat ve hırs oldukça gerçekleri bir kez daha insanlara yansıtmasını bilecektir.

  • Michael moore çok zeki ve eğlenceli bir adam.Kendisini sinema projelerinde daha fazla görmek istiyoruz.Amerikan politikasından nefret ediyorum.Ama onlarsızda olmuyor...

  • aslında türkiye ile abd birbirine çok benziyor. bizde de yasaklamalar ve engeller diz boyu. bazı müzik grupları ve sanatçılar için bu bir gerçek "korkunç gerçek"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir