13 Mayıs 2003 23:41

Mike Figgis'e Göre Hollywood Çok Değişecek

Gelmiş geçmiş en büyük terörist eylemin ardından Hollywood'da pek çok şey değişecek gibi gözüküyor. Bu tespiti net biçimde ortaya koyanlar arasında, Toronto Film Festivali için gitmiş olduğu Toronto'da bir demeç veren İngiliz yönetmen Mike Figgis de var.Leaving Las Vegas gibi dramatik yönü kuvvetli filmlerin yönetmeni Figgis şunları söylüyor:"Bu trajedi, sinemacıların şiddete dayalı imgelemi kullanış biçimlerini sorgulamalarını gerektirecek. Sanırım bu, herşeye yaklaşımımızı yeniden gözden geçirmemizi sağlayacak - böyle olacağına gerçekten inanıyorum. Hayatımda görmüş olduğum hiçbir şeye benzemeyen, devasa bir olay bu. Dolayısıyla, gerçekliğimize uyarlı olarak hareket eden filmcilik sektörü de bu olaydan sonra başkalaşacak."Felaket anının kendisine Hollywood özel efektlerini anımsattığını söyleyen Figgis, aynı şaşkınlığı ve özdeşleştirmeyi pek çok insanla paylaşıyor şüphesiz:"Habire düşünüp durduğum, bunun mükemmelen gerçekleştirilmiş bir özel efekte ne denli benzediği idi. Aynı sahneyi bundan önce pek çok kez, neredeyse Hollywood'dan çıkan tüm dev prodüksiyonların fragmanlarında görmüş gibiydim."Sinema sektöründeki herkesin felaketle ilgili söylecek birşeyleri var. Beyaz Saray'ın uzaylılar tarafından imha edilişini gösteren Independence Day (Kurtuluş Günü), şokun ardından ismi sıklıkla anılan filmler arasında... Konuyla ilgili SineKritik yazısı için tıklayın.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir