27 Mayıs 2003 12:53

Mimar - Neo Diyaloğu Yayında

Hiç şüphesiz, Matrix Reloaded'ın en çok konuşulan bölümlerinden biri, Neo'nun Mimar'la karşılaştığı sahne oldu. Bu sahnede geçen diyaloğu, artık türkçe olarak yeni SineMasal dosyamızda okumanız mümkün!Hemen tıklayın...
Yorumlar
  • mimar neo'ya ne demişti,umut insanların en güçlü silahıdır,ama aynı zamanda en zayıf noktasıdır.neo zion'u kurtarmak için kaynağa gitti ve mimarla karşılaştı.ama karşılaşması gerekiyordu çünkü gerçekleri tam anlamıyla öğrenmesi gerekiyordu.ve oradaki ekranda trinity'nin ajanla kavga etiğini görünce rüyasının gerçekleştiğini anlayıp paniğe kapılmıştı ve trinity'i kurtarmak için soldaki kapıyı seçmişti ama mimar neo'nun inandığı şeye inanmadığı için neo'ya,sağ kapıyı önermişti.ama zorlamadı ve sadece neo'nun ne yapmaya çalıştığına baktı ve ikna için uzun cümleler sarfetti.Neo bu saçmalıkların hiçbirineinanmadı.çünkü kadere inanmıyordu.hayatını kendisinin yönlendirdiğine inanıyordu.(bkz:matrix)ve sağ kapıyı tercih etmedi.çünkü neo'nun trinity'i kurtarmak için hâlâ bir umudu vardı.çünkü neo hala İNSANdı.işte mimar ve neo arasında geçen zıt konuşma bu sebeptendir.ama yaratılan diğer 5 matrix sisteminin seçilmiş kişileri insan değillerdi ve o yüzden 5 tane yıkılıp yaratılmıştı.çünkü onların umudu,aşkı,duygusuyoktu ve sağ kapıyayöneldiler.çünkü korkaklardı.neo ise,insanlığı ve umudu sayesinde hiçbirinin erişemediği ve erişemeyeceği bir hıza ve güce erişmişti. ve kararsız değildi ve hiç tereddüt etmeden istediğini yapardı onun için sol kapıya yöneldi.mimar her ne kadar arkasından gülse bile.......

  • ya iyi guzelde bu yorumdan ne anliyorsunuz.madem bu mimar neo nun yanilsi kapiya gitmesini sagladi neo o kapiya giderken niye onu bir daha engellemeye calisti.soruyorum size.

  • Bu siteyi seviyorum.Az önce bende bu diyaloğu netten bulabilirmiyim diye düşünüyordum.Teşekkürler Beyaz Perde

  • kesinlikle zihnimizde acaba şeklinde silik kalan birçok yeri aydınlatmakta çnemli bu replikler,çok iyi oldu

  • yararlı bir gelişme. sinemada kaçırdığım bazı yerleri daha iyi anladım. yalnız mimar lafı bayağı bi gevelemiş. söyleyeceği 3-5 cümleyi yaymış ta yaymış. neo'nun o konuşurken aptal aptal bakmasına şaşmamak lazım. ardından gelen sorular mimarın neo'yu kafaladığımı? yoksa gerçek mi konuşuyor? bi başka soruda niye zion'un yeniden kurulması için bu kadar uğraştıkları.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir