25 Eylül 2009 10:12

Min Dît

Yönetmen Miraz Bezar'ın "Min Dît" (Ben Gördüm) adlı Kürtçe filmi, İspanya'da 18-26 Eylül yapılacak olan San Sebastian Film Festivali'nde yarışacak.

Diyarbakır'da çekilen ve çatışmalı dönemde anne babasını kaybeden iki çocuğun dünyasını konu alan Min Dît isimli Kürtçe film, dünya prömiyerini San Sebastian Film Festivali'nde yapacak. İspanya'nın en büyük festivali sayılan San Sebastian'da ilk ve ikinci filmlerini çeken yönetmenlere dönük New Directors Award'e katılacak olan filmin tamamı Diyarbakır'da çekildi. Filmin oyuncularının çoğunluğu da savaş mağduru çocuklardan oluşuyor. Min Dît ayrıca Hamburg Film Festivali'nin en önemli bölümü Agenda 2009 Dünya Sineması'nda da gösterilecek.Evrim Alataş ile birlikte yazdıkları hikâyeden Miraz Bezar'ın senaryosunu yazdığı filmde Şenay Orak, Muhammed Al, Hakan Karsak, Berivan Ayaz, Fahriye Çelik, Alişan Önlü rol alıyor. Almanya'da yaşayan Miraz Bezar ödüllü kısa filmleriyle tanınıyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir