13 Nisan 2010 10:05

Modern Zamanlarda 10 Kadın!

ModernZamanlar Sinema Dergisi, 15. sayısında sinema tarihine damgasını vuran on kadını, on kadın yazarın kaleminden okuyucularına aktarıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yayına hazırlanan ModernZamanlar Sinema Dergisi, 15. sayısında sinema tarihine damgasını vuran on kadını, on kadın yazarın kaleminden okuyucularına aktarıyor:THEDA BARA (Zehra Yiğit)GRETA GARBO (Dilek Tunalı)BETTE DAVIS (Eylül Deniz)RITA HAYWORTH(Sevin Okyay)DORIS DAY (H. Selma Sarıcıoğlu)BRIGITTE BARDOT (Aslı Selçuk)MONICA VITTI (Rana İğneci Süzen)CAHİDE SONKU (Emine Uçar İlbuğa)TÜRKAN ŞORAY (Gönül Demez)MÜJDE AR (Nuray Yazıcıoğlu)Yayın hayatını Antalya'da sürdüren ModernZamanlar Sinema Dergisi; Veysel Atayman, Agâh Özgüç ve Mustafa Sözen danışmanlığında yayına hazırlanmakta. Editörlüğünü Tuncer Çetinkaya, Yazı İşleri Müdürlüğünü ise Akın Yıldız'ın üstleniyor.Yılda beş sayı olarak yayınlanan ve tematik bir seyir izleyen ModernZamanlar'ın geçmiş dönemlerde ele aldığı konular arasında Chaplin, Sinema ve Eleştiri, Kadın, Kubrick, Dünden Yarına Güldürü ve Altın Portakal özel sayılarının bulunduğunu hatırlatalım.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir