24 Kasım 2010 01:00

'Mommo-Kızkardeşim'e İspanya'dan ödül

Dokuz yaşında bir çocuk; hem ağabey, hem baba, hem anne, hem de bir bilge olabilir mi? Ayşe için olur. Ve hatta hiçbir şeyden korkmayan bir ağabeydir o. Atalay Taşdiken'in yönettiği 'Mommo-Kızkardeşim' Madrid'deki FICI'de jüri ödülünü kazandı.

Yönetmenliğini Atalay Taşdiken'in yaptığı "Mommo-Kızkardeşim" filmi, İspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen 8. Uluslararası Çocuk ve Genç Yetişkinler Film Festivalinde (FICI) jüri ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 15-20 Kasım günlerinde Madrid'de düzenlenen FICI'de yarışan "Mommo-Kızkardeşim" filmi, "uluslararası genç yetişkinler jürisi" tarafından verilen ödülün sahibi oldu.

Gerçek yaşam hikayesinden esinlenen, senaryosunu ve yönetmenliği Atalay Taşdiken'in yaptığı film, daha önce Almanya, Ukrayna, Yunanistan, Ermenistan, Kazakistan, Arjantin gibi farklı ülkelerdeki film festivallerinden ödülle dönmüştü.

Bu arada FICI'de, İranlı yönetmen İbrahim Foruzeş'in "Sevmek zamanı" da en iyi film seçildi.

Ödüllü filmin konusu:

Filmde, babalarının yeni karısı onları istemediği için dedeleri Hasan’ın yanında kalan dokuz yaşındaki Ali ile kız kardeşi Ayşe’nin öyküsü anlatılıyor. Yüreği öfke dolu olsa da, Ayşe onları yanında istemeyen babalarını özlese de, komşuları onları besleme vermek istese de yaşına rağmen olgun bir çocuk olan Ali, hem ağabey, hem anne hem baba, hem de bir bilge olmaya çalışır.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir