25 Eylül 2009 10:12

Mülteci Uzaylılar

Uzaylılar dünyamıza sığınıyor!

Yüzüklerin Efendisi'nin prodüktörü Peter Jackson'un prodüktörlüğünü üstlendiği bilim-kurgu gerilim filmi District 9'un tanıtımı Comic-Con'da yapıldı. Uzaylılarla ilgili filmde bu sefer, onlar sığınan durumunda. Filmin konusu; 30 yıl önce uzaylılar dünyayla ilk bağlantılarını kurarlar. İnsanlar onlardan ya bir saldırı ya da büyük bir teknolojik ilerleme geleceğini bekliyorlardır. Fakat hiçbiri olmaz. Aksine, kendi gezegenlerinde son hayatta kalan uzaylılar sığınmak için dünyamıza gelirler. Tüm dünya devletleri onlarla ne yapacaklarını tartışırken, yaratıklar Güney Afrika'da District 9 olarak tanımlanan bir yere geçici olarak yerleştirilirler. Artık, uzaylıların dünyada bulunmasıyla ilgili sabırlar tükenmiştir. Uzaylılar üzerindeki kontrol, Multi-National United (MNU)'a verilmiştir. Bu özel şirket eğer uzaylıların silahlarından yapabilirlerse muazzam paralar kazanma peşindedir. Fakat şirket başarısız olmuştur, çünkü silahların aktivasyonu için gereken şey uzaylı DNA'sıdır. Bir MNU çalışanı olan Wikus van der Merwe, DNA'sını değiştiren gizemli bir virüsü kapınca, insanlar ve uzaylılar arasındaki tansiyon had safhaya gelir. Aynı zamanda Wikus en fazla peşinden koşulan ve en değerli adamı olmuştur. O, uzaylıların teknolojisini çözecek anahtardır. Şimdi Wikus'un bulunduğu düşmanca ortamda saklanacak sadece bir yeri vardır: District 9.
Yorumlar
  • dün sinemada izledim... açıkçası film hakkında hiç bir fikrim yoktu.izledikten sonraki görüşüm ise tamamen enteresan bir yapımın ortaya çıkmasıydı.başrol oyuncusunun performansı iyiydi.son ise beklediğimden çok daha iyi...

  • Genelde çok az bilimkurgu filminin orjinal konusu olmuştur. Zaten bu filmler de genellikle türünün kült filmleri arasına girmiştir. Seneryo bakımından değişik bir konusu varmış gibi gözüken bu film, bakalım iyiler arasına girebilecek mi? Vizyona girdiğinde bunu hepberaber göreceğiz...

  • peter amcayı hobbit projesinde görmek isterdim

  • ilginç olabilir ama son zamanlarda başarılı bir uzaylı filmi izleyemedik nedense umarım iyi olur zira peter jackson var..

  • tersine bir senaryo farklı düşünülmüş :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir