25 Nisan 2016 08:00

Mumya filmleri Tom Cruise ile geri dönüyor

8 yıl aradan sonra ‘Mumya’ tekrar dirilecek...

Universal Stüdyoları’nın, klasik film canavarlarını hayata döndürmek gibi bir niyeti var. Bunun, son zamanlarda sayısı giderek artan ve popülerlik kazanan çizgi roman filmlerine karşılık bir başkaldırı olduğunu söyleyebiliriz.

Stüdyo, ”Dracula” ve “Frankenstein” gibi klasik film canavarları için büyük projeler hazırlamaya başladı. İlk büyük canavar filmi girişimi “The Mummy” olacak.


Başrolde Brendan Fraser’ın oynadığı “Mumya” filmlerini hatırlarsınız. İlki 1999’da çekilmiş ve toplamda üç film yapılmıştı.

Devam filmi niteliğinde görünse de, Universal Stüdyoları yaratmak istedikleri “Canavarlar Dünyası” için her şeye yeni baştan başlayacak gibi görünüyor. Amaç, yaratılan bu dünyada, “Marvel” filmlerinde olduğu gibi, birbirine geçebilen bir sistem yaratmak.

İlk film olacak “The Mummy” için şimdiden çok büyük bir isimle anlaşmaya varıldı. Tom Cruise, “Universal Stüdyoları Canavar Dünyası” açılışını yapacak olan ilk büyük isim oldu.

Kendisine bu filmde eşlik edecek güzel bayan ise Sofia Boutella olacak. Film Tyler Colt isimli bir askerin, Irak’ta saklanan bir grup teröristi bulmak için bir göreve katılmasıyla başlayacak.

Sanıyoruz ki çöl iklimi olmadan bir mumya filmi düşünülemeyeceğinden böyle bir senaryo tasarlanmış olsa gerek. Çekimleri Malta’da yapılacak filmin 24 Mart 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

ZEYNEP ELMAN
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir