16 Ocak 2006 10:39

Münih Kadro Dışı

Haftasonunda pişmanlık fayda etmedi

Amerika'da üç günlük bir tatile denk gelmesine rağmen haftasonu stüdyoların yüzünü pek güldürmedi. Glory Road'un 13.5 milyon dolar hasılatla Box Office listelerinin tepesine yerleştiği üç günde Steven Spielberg'ün Münih'i ilk ona bile giremedi.Variety'nin bildirdiğine göre Glory Road'u 13 milyon dolarla Last Holiday ve 12.2 milyon dolar gişe geliriyle Hoodwinked adlı çizgi film izledi.Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap vizyondaki altıncı haftasonunda 10.1 milyon dolar gelirle dördüncü sıraya yerleşti ve toplam hasılatını 261.4 milyon dolara yükseltti.King Kong'un 7.3 milyon dolarla sadece yedinci sıraya kadar yükselebildiği haftasonunun en büyük hayalkırıklığı Münih'ti kuşkusuz. Daha ikinci vizyon haftasında olmasına rağmen Münih Box Office listelerinde ilk ona giremedi.
Yorumlar
  • Dark Jedi nickli yazan arkadaş için düzeltme yapmayı uygun buldum. Salon başına hasılat olarak en iyi film Münih değil Brokeback Mountain adlı filmdir. Daha az salonda gösterimde olmasına rağmen (683 salon) ortalama 10,329 dolar hasılatla toplam 7 milyon hasılat elde etmiş olup, Münih isimli film 1498 salonda ortalama 4080 dolar hasılatla 6,1 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Saygılar.

  • Spielberg filmi kasıtlı olarak çok az sinemada gösterime sokmuş, yani zaten ortada gişe iddiası falan yok. Durum böyle olunca ilk ona girmemesi gayet doğal. Fakat gösterime girdiği sinema salonlarını tıka basa doldurmuş olması filmin salon sayısına oranlanırsa son iki haftadır en fazla izleyici çeken film olduğunu ispatlıyor. Bizim ülkede bazı filmler sırf düşük gelir aldı diye dağımtımcı firmalar gösterime sokmayabiliyorlar, umarım bu filme de aynı muamale yapılmaz.

  • Bu filmin gişede arzulanan hasılatı sağlamamasını (şimdilik) normal karşılıyorum.Oyuncu kadrosu sağlam hatta kalburüstü bence.Fragmandan anladığım kadarıyla karamsar bir hava film boyunca hakim.Tamamını izledikten sonra net bir beyanda bulunurum.

  • bence insanlar artık bu tür filmlerden bıktı. şahsen ben bu filme gitmeme kararı aldım, çünkü artık yahudilerle ilgili her türlü film sıkmaya başladı. belki önyargılı yaklaşıyorum. ama izlenecek o kadar çok film var ki, buna zaman harcamayı düşünmüyorum.

  • bence filmin kötü niyetle bir alakası yoktur,ki filmin bana göre artı olmayan yönü pek de cazip edici olarak bulunmayacak bir hikayeye sahip olmasıdır ki,artık sinema seyircisinin yaşı da kültür seviyesi de düştü bence.bu tür filmler yerine sabun köpüğü,mısır patlağı filmler daha çok tercih edilmekte bu nedenledir ki,bu filmi eksi bir yönünün olacağını düşünmüyorum,bir de şu var sonuçta 1993 senesini ve de Liam Neeson'ı unutmayalım derim..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir