4 Nisan 2011 00:00

Müslümanları kızdıran filmin devamı çekiliyor

Filmde Hz. Muhammed'in akıl hastası olduğu iddia ediliyor.

Hollandalı aşırı sağcı milletvekili Geert Wilders'in İslam dinini konu aldığı 'Fitne' (Fitna) filminin devamı 'Fitna 2'de (Fitne 2), Hz. Muhammed hakkında ağır hakaretler yer alıyor. Müslamanların da Hz. Muhammed yüzünden barbarca bir hayat yaşadığı ileri sürülüyor.

İkinci filmini birincisiyle kıyasladığında çok daha farklı olduğunu iddia eden Geert Wilders, "Temennim bu film yayınlandıktan sonra Muhammed tartışmaya açılır" dedi.

150 kişilik Hollanda Meclisi'nde 24 temsilcisi bulunan Özgürlük Partisi"nin (PVV) lideri Wilders, daha önce Kuran-ı Kerim'i Adolf Hitler'in "Kavgam" kitabına benzeterek yasaklanması gerektiği çağrısında bulunmuş, Kur'an-ı Kerim ile Hollanda değerlerinin bağdaşmasının mümkün olmadığını söylemişti.

Wilders, Hollanda kültürünün "Geri kalmış" İslam kültürünün üzerinde olduğunu, dolayısıyla göçmenlerin Kur'an-ı Kerim'in "hoşgörüsüz" ve "faşist" kısımlarından kurtularak Hollanda kültürüne asimile olması gerektiğini savunuyor.

Daha önce de Hollandalı yapımcı, köşe yazarı ve yönetmen Theo van Gogh da İslam'ı konu alan 'Teslimiyet' adlı bir film çekmişti. Birçok ölüm tehdidi alan yönetmen Amsterdam'da vurularak öldürülmüştü.


Sonraki Haber.. 'Sevişme sahnemi ailemle izledim'
Yorumlar
  • avrupa bu işte türkiyeyle kıyaslayın bakalım hangi ülkedekiler daha özgür yaşıyormuş islamiyetten korkuyorlar çünki islaniyetin üzerinde başka bir din daha yok okudukca aydınlanmalarından ve kendi değerlerinden olacaklar bunu biliyorlar onun için kuranı yasaklamak istiyorlar

  • HZ MUHAMMED s.a.v ve arkadaşları savaşlara girmemek için verdiği diplomasiyi ara buluculukları ve esirlerle ilgili konuları bilmeden okumadan yazmayın konuşmayın. mekkenin fethinin kansız kılıçsız olduğunu unutmayın.bu aşşağılık yobaz geri kafalılar böyle yaparak ortamı geriyor müslümanları kışkırtıyorlar.burnunuz üzerinde sürüklenerek cehennemi boylayacaksınız...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir