29 Mart 2012 00:00

Müthiş James Bond iddiası!

James Bond'un başrol oyuncusu Adana'ya neden gelmedi? Kasım Gülek Köprüsü iki hafta boyunca neden kapatıldı? İşte müthiş iddialar!

James Bond serisinin son filmi olan Skyfall'ın 13 dakikalık Türkiye sahnesinin çekimleri sebebiyle Adana'da tren yolu üzerindeki Kasım Gülek Köprüsü'nün iki hafta boyunca trafiğe kapatılması, Suriyeli muhaliflere İncirlik Üssü'nden silah sevk edildiği iddiasını gündeme getirdi.

Adana'nın köklü yerel gazetesi Ekspres'in manşete taşıdığı şok iddia, akıllarda soru işareti oluşturdu. Gazete, "James Bond Yutturmacası mı? " başlığı ile verdiği haberde, çekimlerin hiçbir sahnesinde başrol oyuncusu Daniel Craig'ın neden yer almadığını sordu. 13 dakikalık kısa bir bölüm için günde on binlerce aracın geçtiği en önemli köprünün iki hafta boyunca trafiğe kapatılmasının abartılı bir durum olduğuna dikkat çeken gazete, şu iddia ve soruları sayfasına taşıdı: "Yapımcı şirketin talebi üzerine aksiyon sahnelerinin çekildiği Kasım Gülek Köprüsü 17-26 Mart tarihlerinde trafiğe kapatıldı. 5-6 Mayıs tarihinde köprü yine kapatılacak. Çekimler yapılıyor ama ortada Bond yok. Özel bir şirketin çekimini yaptığı film için neden İncirlik'teki askeri üsten TIR'lar dolusu malzeme getiriliyor. Filmin çekimleri için neden özellikle tren yolu kullanılıyor. Çekimler neden basına kapatılıyor ve engelleniyor?"


Cazibeleriyle göz kamaştıran en güzel Bond kızları...Adana'da aylardır James Bond çilesi yaşandığına dikkat çeken gazete, vatandaşlardan yoğun şikayet ve tepki aldıklarını başta İncirlik olmak üzere bazı noktalardan TIR'lar dolusu silah ve mühimmatın iç savaş yaşanan Suriye'deki isyancılara gönderildiği iddialarının kentte yaygınlaştığına yer verdi. Yakın zamanlarda Adana'ya gelen İsrail Konsolosu Gabi Levi, gazeteyi ziyaret etmişti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir