25 Eylül 2009 10:12

Nedir Kötü Film?

İkinci El Kısa Film Festivali, "Ön elemede elenmiş film kötü film değildir" sloganıyla yola çıkıyor...

Kısa film dünyasında elenen filmlerin yönetmenleri birleşiyor.Türkiye'nin en sıradışı ve ilgi çekici film festivali olan İkinci El Kısa Film Festivali, 23-24 Şubat 2008 tarihleri arasında yeni yetenekleri "keşfetmek" için bir araya gelmeye hazırlanıyor. Kurmaca, deneysel, canlandırma ve belgesel türünde, daha önce en az bir film festivalinde ön elemede elenmiş filmlerin gösterileceği festival, aynı zamanda Türkiye'de kendi alanında yapılan ilk festival olma özelliğini bu sene de koruyor."Hiçbir ticarî beklenti içinde olmaksızın kısa filmcilere destek vermeyi, onları teşvik etmeyi ve başka festival veya festivallerde elenmiş olan filmlere koşulsuz bir ikinci şans tanımayı amaçladığımız festivalde katılımcıların filmleri hiçbir ön eleme ve sansüre tabi tutulmadan sergilenecektir."Bu arada Beyazperde'nin kısa filmcilere ayrılan Pazar Sohbetleri bölümü başladı. Eğer Beyazperde'nin Pazar Sohbetleri'ne katılmak ve kısa filme dair bildiklerinizi paylaşmak istiyorsanız; serdar@beyazperde.com'a bir mail atıp filmlerinizin olduğu bir DVD'yi ve özgeçmişinizi hazırlamaya başlayın.
Yorumlar
  • Bence komik bir festival ''teselli festivali'' adı altında.Bence filmlere bu açıdan bakmak güzel ,ama şahsi filmim olsa elensem bu festivale katılmazdım,mükkemmelliyetçi bir yapıya sahip insanların katılcağı bir şey değil fikrimce.

  • İlginç bir festival, fikir hoşuma gitti.Böyle şeylerin arkasında olmak, desteklemek gerek.Belki ilginç filmler yakalanabilir.Hiç belli olmaz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir