25 Eylül 2009 10:12

Nefes Tahtalı Dağı'nda

Güneydoğu Anadolu'da yaşanan terör olaylarını konu alan Nefes isimli sinema filmi Antalya'da çekiliyor...

Yönetmenliğini Levent Semerci'nin yapacağı ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yaşanan terör olaylarını konu alan Nefes isimli sinema filmi, Antalya'nın Kemer ilçesi yakınlarındaki Tahtalı Dağı'nda çekilecek.Yarı belgesel, yarı drama özelliği taşıyan film için ekibin Tahtalı Dağı'nı tercih etmesinin nedeni ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile jeopolitik olarak benzer yapıya sahip olması.Şehit olan askerlerin hikâyesinin anlatılacağı filmin öyküsü, Güneydoğu'daki bir sınır karakolunda geçiyor. Bu nedenle çekimlerin yapılacağı Tahtalı Dağı'na bir karakol kurulacak. Karakolu koruyacak olan 40 kişiyi oynayacak oyuncular ise Türkiye'nin farklı illerindeki konservatuarlarda okuyan öğrencilerinin arasından seçildi.Film ekibi, şehit çocuklarının sinema bölümü okumaları ve yaşadıklarını yaptıkları filmlerinde yansıtmalarını istiyor. Bu nedenle filmin gişe gelirleri bölgede şehit olan askerlerin çocuklarına burs olarak verilecek.
Yorumlar
  • fragmanını izledim basit değil tek nefeste bekliyorum

  • Bence zaten beklenen bir yapımdı nihayet gündeme geldi,sinema salonlarında büyük ilgi toplıycağı kesin.Filmin kurgusu gerçeğe yakın bir atmosferle izleyiciyle buluşçak.

  • Uzun zamandır değinilmesi gereken bir konuya kahraman askerlerimizin gözünden bakan bir film olacağı söyleniyor, hem senaryo hem oyunculuklar hem de teknik açıdan özen gösterilirse; gişe de şansı çok yüksek bir yapım olacağı düşüncesindeyim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir