16 Eylül 2003 14:22

Nerde Eski Cadı Bayramları...

Halloween'i yeniden çeksek, bir kez daha Carpenter'a emanet etsek...Şaka gibi değil mi?

Cadılar Bayramı, korku filmlerinin vazgeçilmez temalarından biri. Hepsinden önce ise Halloween vardı. John Carpenter'ın yarattığı korku başyapıtı, sekiz filmlik bir seriye dönüştü. Creature Corner sitesinde yer alan bir habere göre, Dimension Films 79 tarihli klasik yapımı yeniden çekmek ve başına bir kez daha Carpenter'ı getirmek istiyor. Her ne kadar gerçekliği henüz ispatlanmamış olsa da, özellikle 70'lerin korku filmlerinin pek bir revaçta olduğu bu dönemde, çok da şaşırtıcı değil...Texas Chainsaw Massacre'nin yeniden yapımı da, bu yeni dalga'ya örnek veriliyor. Bir yeniden yapım olmamasına rağmen, estetiği ve göndermeleriyle 80 öncesi korku filmlerini anımsatan Korku Kapanı da bu eğilimden izler taşıyor. Henüz izlemediyseniz, son dönemde vizyona giren en sağlam korku filmlerinden biri olduğunu hatırlatırız...
Yorumlar
  • mükemmel yaaa ben çok mutlu oldum myers dönüyor chucky döndü freddy nerde kaldı

  • ya anlamıyorum korku kapanı çok güzel bir film ama kıyıda köşede kalmış.niye böyle acaba birçok korku filminden daha iyi.

  • bende pek anlayışla karşılayamıyorum bu yeniden çevrimleri. yani bi film eğer bi kere çekilmiş izlenmiş ve tutulmuşsa neden yeniden ve yeniden onu yapmak zorunda hissediyolar kendilerini? mesela tcm ı yeniden çekiyolar bide jessica biel oynuyo yani daha kötü ne olabilirdi. burda en azından gene carpenter ın imzası olucak.. tabi jamie lee curtis olmazsa bişeye benziceğini düşünmüyorum.... bakalım...

  • İşi tadında bırakmayı bilmeyen yapımcılar devam filmleri hastalığından sonra şimdi de eski klasiklerin yeniden çekilmesi hastalığına tutuldular anlaşılan. İlk Halloween filmi 70'li yıllarda çekilmiş olsa da kendini hala keyifle izlettiren bir film. Başında gene Carpenter bile olsa Halloween'ı yeniden çekmek hem eskisine saygısızlık hem de harcanan emeğe yazık olur. Yapımcılar eskileri didikleyip duracaklarına vakitlerini orjinal fikirler üretmeye harcamalılar.

  • valla ne kadar güzel olur ya! bu kadar kötü devam filmlerinden sonra orjinalini carpenter babanın elinden izlemek çok hoşuma gider. ama carpenter'ın aynı filmi aynı senaryoyla bi daha çekmek isteyeceğini sanmıyorum. kesin bişeyleri değiştirir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir