19 Mayıs 2007 10:39

Neuromancer

Bilim kurgu klasiği nihayet beyazperdede!

Yapımcı Peter Hoffman, yıllardır hem bilim kurgu edebiyatını hem de sinema dünyasını kaygıyla bekleten bir projeyi nihayet canlandırmaya karar verdi. William Gibson'ın "cyberpunk" kavramını yaratan Neuromancer isimli bilim kurgu klasiği beyazperde yoluna çıkıyor. Filmin yönetmen koltuğuna, Torque isimli aksiyondan hatırlayacağınız Joseph Kahn oturuyor!Hoffman, seksenlerin romanını olduğu gibi uyarlamayacağını, yapay zeka, biyomühendislik ve ölümsüzlük gibi konuların da çağa uygun bir şekilde güncellenerek filme yerleştirileceğini açıkladı.Şüphesiz bütün sıkı bilim kurgu yazarlarının beyazperdenin ilgi alanına girdiği bir dönemde, Neuromancer'ın da filme alınması şaşırtıcı değil. Fakat Joseph Kahn'ın bu tarihi, önemli proje için uygun isim olup olmadığına karar veremedik. Bir dönem projeyi çekmek istediğini söyleyen video klip dahisi Chris Cunningham'ı sevindirmek daha isabetli olabilirdi.
Yorumlar
  • 'Neuromancer' romanı yakın zamanda Türkiye'de yenilenerek yayınlanınca alıp okumuştum; son derece komplike ve bilimkurgu dünyasını sallamış ve özel bir yer edinmiş bu romanı(William Gibson Matrix fikrinin de yaratıcısı) Torque tarzı bir filmin yönetmenine emanet etmezler diye düşünüyorum...

  • "Torque" eğlence sineması için çekilmiş bir filmdi, umarım bu filmi fanatikleri sever...

  • kısacası bence iyi bi filimdi motorsporlarıyla alakalı filmlerle karşılastırırsak ama hemen bi problemde orda vardı senaryo bence bu filmdede etkın rolu o ustlenıcek cunku ıyı bir hikaye her şeyden once gelmesı gerekır dıye dusunmekteyım

  • Bence Torque eksik olan senaryonun yetersiz olmasıydı yönetmenin seyrettiğim tek filmi olduğu için onun üzerinden düşünerek asıl performansını bu filmde göstercek dediğim gibi filmin yönetmeni ne kadar önemkli ise senaryo onun iki katı önemli bence!

  • Sinemada da bir bilim-kurgu klasiği olabilir ancak; bu yönetmene bağlı. "Torque" gibi berbat bir film çekmiş yönetmeni böyle önemli bir projeye koyulmasu hayret edilesi olay. Umuyorum ki yönetmen bizleri şaşırtır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir